Browsing Tag

Julen Lopetegui

Momenti i keq i Lopeteguit, e refuzon dhe kombëtarja

Aventura me Realin e Madridit zgjati fare pak dhe pati një fund të hidhur për Julen Lopeteguin. Trajneri spanjoll u shkarkua pas humbjes së thellë kundër Barcelonës në “Camp Nou”, me rezultatin 5-1. Megjithatë, ish-trajneri i Realit dhe…

Julen Lopetegui dhe numri i “mallkuar”… 14!

Ka njerëz që i cilësojnë peripecitë e jetës si një seri rastësish, pa asnjë lidhje logjike, ndërsa ka dhe të tjerë që i lidhin me një detaj të vetëm: numër, person, ngjarje, ose simbol. Ky i dyti është rasti i Julen Lopeteguit. 52-vjeçari u…

Zyrtare / Shkarkohet Lopetegui, e pason një argjentinas

Real Madrid ka njoftuar para pak minutash shkarkimin e trajnerit Hulen Lopetegui. Tekniku bask largohet nga kjo detyrë katër muaj pas emërimit, që solli dhe shkarkimin e tij të parakohshëm nga posti i trajnerit të kombëtares spanjoll vetëm…

Statistikat e humbjeve me Realin, askush më keq se Lopetegui

Real Madrid po tenton të marrë veten nga periudha e keqe dhe rezultatet negative. Kampionët e Europës në fuqi nuk kanë shënuar prej katër ndeshjesh midis kampionatit dhe Champions-it dhe kjo gjë ka sjellë kritika të shumta nga ana e…

Lopetegui hedh sfidën: Championsi na motivon maksimalisht

Reali Madridit barazoi fundjavën që lamë pas me Atletikon e Madridit, 0-0 në derbi. Mbrëmjen e nesërme Reali do të ketë përballë CSKA-në e Moskës në transfertë, sfidë e vlefshme për “UEFA Champions League”. Pikërisht lidhur me këtë sfidë,…

Lopetegui snobon Ronaldon: Modriç, më i miri në botë!

Hulen Lopetegui është në krye të Realit të Madridit dhe detyra e tij më e vështirë është që t’i bindë të gjithë se skuadra e tij nuk është më e dobët pa Kristiano Ronaldon.  “Do mundohemi të përmirësojmë veten edhe pa Kristiano Ronaldon në…