Befason Juventusi, ofertë “qesharake” për Ikardin

Mauro Ikardi dëshiron vetëm Juventusin. Dje, sulmuesi i zikaltërve u kthye në Milano, pasi klubi vendosi…

De Laurentis “hap kartat”: Ikardin e vlerësoj, ja problemi i Hamez

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentis ka reaguar në lidhje mbi lajmet e shumta të ditëve…

Marota i shuan shpresat Ikardit: Nuk ia japim armikut!

Bepe Marota, drejtori sportiv i Interit, zgjodhi të sillte te zikaltrit Antonio Konten si trajner. Së…

“Prisni, mos e shisni Ikardin”, prapaskena e fundit nga Italia!

Mauro Ikardi me gjasa do të largohet nga Interi dhe janë disa klubet që e duan…

Befasi në Serie A, Roma nis tratativat për Ikardin

Interi është shumë afër  transferimit të Edin Xhekos. Klubi zikaltër ka gjetur akordin me sulmuesin boshnjak,…

Te Interi e kanë ndarë mendjen, Ikardi është në shitje!

Interi ka vendosur: Mauro Ikardi do të shitet, pavarësisht dëshirës së argjentinasit për të qëndruar. Sulmuesi…

Juve nis sulmin për Ikardin, ja detajet e ofertës së parë

Mauro Ikardi është kthyer në një objektiv konkret të Juventusit. Sipas gazetarit italian Tankrei Palmeri, drejtuesit…

Panuçi: Ikardi te Juventusi? Dikush duhet të hapë krahun

Ish-trajner i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është rikthyer të punojë si analist në studion e “Rai…

Di Marcio lëshon bombën: Shkëmbim Ikardi-Lukaku!

Mauro Ikardi është kthyer dhe një herë tjetër të jetë në qendër të vëmendjes, me ish-kapitenin…

PSG kalon në “pole position” për yllin e Interit

Interi do të bëjë ndryshime verën e ardhshme dhe pavarësisht nga e ardhmja e trajnerit, duket…

Diego Kosta “fuera”, Simeone pazar në Milano për sulmues

Diego Kosta e ka tërbuar Atletikon e Madridit me kartonin e kuq marrë fundjavën e shkuar…

Mesazhe mbështetëse dhe kore ofenduese, Ikardi përçan tifozerinë zikaltër

Rikthimi i Mauro Ikardit në “San Siro” me fanellën e Interit ka sjellë skena të çuditshme…

VIDEO | Interi rigjen Ikardin dhe fitoren, Lacio i bën nder Milanit

Interi rigjen Ikardin dhe fitoren, teksa në mbrëmjen e sotme ka shkatërruar me shifrat 0-4 Xhenoan,…

Spaleti furtunë ndaj gazetarëve: Poshtëruese ajo që po ndodh me Ikardin!

Interi triumfoi në derbi dhe u duk se sezoni mori për mbarë, por kundër Lacios në…

Ikardi në San Siro, Marota: Avokati i tij nuk mund të kërkojë “qiqra në hell”

Edhe pse mungonte Lautaro Martinez, Mauro Ikardi nuk u grumbullua për Inter-Lacio dhe ndoshta në fund…

Ikardi i jep fund terapisë, të nesërmen rikthehet në stërvitje

Prej më shumë se një muaji Mauro Ikardi po i nënshtrohej një terapie për të kuruar…

Interi “i dërrmuar” në derbi, konfirmohen tre mungesat e rëndësishme

Mbrëmjen e nesërme do të luhet kryendeshja e javës së 28-të në Serie A, ku Milani…

Mauro Ikardi nuk qëndron tek Interi, dy janë klubet favorite

Mauro Ikardi dhe Interi do të ndahen në merkaton e verës. Mediat argjentinase shkruajnë me siguri…

Lufta vazhdon, Ikardi braktis Interin

Nuk ka hapësira paqeje. Lufta e ftohtë mes Mauro Ikardit dhe Interit vazhdon dhe duket se…

Spaleti: Ky është Interi i vërtetë, nuk flas më për Ikardin

Trajner i Interit, Luçiano Spaleti, ka folur për “Sky Sports” pas fitores së ekipit të tij…

Ikardi, Gatuzo dhe Çalhanoglu: Mirabeli komenton temat e nxehta të Serie A

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Masimiliano Mirabeli foli për “RadioDJ”, ku komentoi për temat më të nxehta…

Spaleti: Treguam karakter. Ikardi? Vetëm për të më pyesni!

Interi u ndal në një barazim pa gola me Frankfurtin, por trajneri  i skuadrës zikaltër, Luçiano…

Argjentina s’ka vend për Ikardin, rikthehet “pleshti”

Kombëtarja e Argjentinës po përgatitet për miqësoret që do të zhvillojë në fund të këtij muaji,…

Ikardi vazhdon avazin, dhimbja nuk ka fund për sulmuesin

Mauro Ikardi nuk është trajnuar me pjesën tjetër të skuadrës së Interit që prej 13 shkurtit,…

Solskjaer vendos: Lukaku në listën e largimeve, “buzëqeshin” në Itali

Trajneri i Mançester Junajtid, Ole Gunar Solskjaer nuk është një admirues i lojës së sulmuesit belg,…

Spaleti “thumbon” Ikardin: Ekipi ndihmohet në fushë

Luçiano Spaleti foli para mikrofonit të “Sky Sports” pas humbjes që pësoi ekipi i tij në…

Lojtarët më të paguar në Serie A, Ikardi as në tetëshen e parë

Klubi i Interit dhe Mauro Ikardi janë përfshirë në një krizë totale. Fillesa e konfliktit ishte…

Ikardi flet me letër të hapur: A keni respekt për Interin dhe mua?

Maurdi Ikardi ka thyer heshtjen duke reaguar për herë të parë në lidhje me krizën që…

S’kanë fund hallet për Ikardin, Argjentina i “mbyll dyert”

Telashet që Mauro Ikardi po kalon tek Interi duket se po i hapin probleme edhe me…

Luftë klanesh tek Interi, “Corriere” zbulon armiqtë dhe aleatët e Ikardit

Problemet e Mauro Ikardit me Interit nuk kanë të bëjnë vetëm me drejtuesit, por edhe me…

VIDEO | Perlë, Kasano jep leksion diplomacie: “Ikardi, mos më imito mua!”

Antonio Kasano ka shfrytëzuar prezencën e tij në emisionin “Tika Taka” për t’i dhënë një këshillë…

Largimi i Ikardit i sigurt, Interi gjen pasuesin në Premier Ligë

Mauro Ikardi dhe Interi duken shumë pranë divorcit. Pas disa sezonesh si pjesë e zikaltërve, sulmuesi…

Ikardi mund të mos luajë më këtë sezon!

Realisht Ikardi vuan nga një dëmtim në gju, por Interi nuk po arrin ta zbulojë ku…

Sondazhi i tifozëve zikaltër, edhe interistët “masakrojnë” Ikardin

Mauro Ikardi dhe Interi duken shumë pranë “divorcit”. Sulmuesi argjentinas nuk është më kapiten i skuadrës…

Telenovela Ikardi | Uanda në lot: Interi familja jonë, nuk duam të largohemi

Uanda Nara foli për herë të parë në lidhje me heqjen e shiritit të kapitenit të…

Problemet me Ikardin, Interi merr një ofertë të majme nga Anglia

Mauro Ikardi është emri më i përfolur në mediat italiane gjatë kësaj jave. Pasi iu hoq…

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3…

Çështja Ikardi, presidenti i Juventusit takohet me Zanetin

Në Itali janë të bindur: Ikardi do të jetë lojtar i Juventusit në verë. Sipas asaj…

Kapelo fundos Ikardin: Kur kapiteni i vërtetë është gruaja…

Ish-trajneri i famshëm i Milanit, Romës e Real Madridit, Fabio Kapelo, ka komentuar për Sky situatën…

Mesazh enigmatik nga Ikardi, gjithçka kryhet përmes Instagramit

Mauro Ikardi ka zgjedhur një mënyrë interesante për të reaguar për të parën herë në lidhje…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online