Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u…

Lajmi i fundit: Mbyllje me zhgënjim, Milani merr vendimin për Gatuzon!

Sezoni i Milanit u mbyll në mënyrë tragjike, me “Djallin” që dështoi të rikthehej në Champions…

Gatuzo dhe barazimi i Juves, flet trajneri kuqezi

Xhenaro Gatuzo i ndoqi në San Siro ndeshjet e Juves dhe Interit, por natyrisht shpresa e…

Gatuzo: “Falënderoj Donarumën. Sezonin e ardhshëm do të jem në stol, diku!”

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, foli për mediat pas fitores ndaj Frozinones në San Siro: “Do…

Gatuzo: Me Bakajokon gabova edhe unë, Piatek nuk e ruante dot ritmin e çmendur

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, foli për platformën DAZN pas ndeshjes Fiorentina-Milan, ku kuqezinjtë morën 3…

Milani përgatit spastrim, por 2 lojtarë nuk preken!

Sido që të shkojë në ndeshjet e mbetura të sezonit, Milani e ka kuptuar se ekipi…

Gatuzo paralajmëron: Kur të mbyllemi në një dhomë, të provojë të më çojë në të sëmës!

Xhenaro Gatuzo ka sqaruar në intervistën pas ndeshjes me Bolonjën dinamikën e konflikti me Bakajokon. Për…

VIDEO: Skandaloze, Bakajoko zihet me Gatuzon gjatë ndeshjes!

Merr fund aventura e mesfushorit Tiemue Bakajoko te Milani, pasi mesfushori francez, i thirrur nga Xhenaro…

Takim urgjent pas ndeshjes, Gatuzo mëson fatin e vet

Kriza e paparë e Milanit ka bërë që drejtuesit kuqezinj Leonardo, Maldini e Gazidis të zhvillojnë…

Gatuzo mendon më të keqen: Pyesni klubin, unë jam gati

Milani në kaos total, një fitore në 8 ndeshjet e fundit, loje inekzistente dhe tashmë vendi…

Gatuzo habit me formacionin, Piatek lihet në stol

Xhenaro Gatuzo ka befasuar të gjithë me formacionin e përgatitur për takimin e sotëm ndaj Torinos.…

Merr fund, Milani ka gati pasuesin e Gatuzos

Pas një fillim viti të shkëlqyer në rezultate, Milani është kthyer në mediokritet dhe eliminimi nga…

Gatuzo i dorëzuar: Nuk funksionoi asgjë!

Xhenaro Gatuzo nuk ka ndonjë shpjegim për krizën e Milanit dhe tashmë duket një njeri i…

Gatuzo: Nuk është tragjedi, pashë një skuadër pa grintë

“Skuadër pa shpirt luftarak”, këto ishin fjalët e para të Xhenaro Gatuzos në përfundim të sfidës…

Gatuzo: Tare e teproi, kërkoj falje për Bakajokon

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, u njoftua në konferencën për shtyp pas Milan-Lacio se Bakajoko kishte…

Gatuzo: Po e marrim veten, Piatek ka nevojë për pasime

Pas fitores 1-0 ndaj Lacios, trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo foli për DAZN: “Për të luajtur…

Justifikimet nuk “pinë ujë”, Milani nuk është përmirësuar

Arbitri, fati, gabimet e vogla, të gjitha justifikime. Milani i këtij sezoni mendohej se do të…

Gatuzo: Nuk kemi justifikime, “digjemi” nëse gabojmë sërish

Milani mundohet të lërë pas polemikat e gjykimit në ndeshjen kundër Juventusit dhe trajneri Xhenaro Gatuzo…

Gatuzo: Gabuam gjithçka, por duhet qetësi

Magjia Gatuzo është prishur, sepse Milani në dy ndeshjet e fundit ka humbur dhe ka luajtur…

Gatuzo: Sherri në ekip, humbja më e rëndë

Në formë perfekte muajt e fundit, Milani është ndalur në derbi, duke humbur edhe vendin e…

Gatuzo bën shaka me Romanjolin: S’ka çmim, po i vura do të na e marrin

Alesio Romanjoli po përjeton një formë të shkëlqyer që prej rikthimit pas dëmtimit në muajin dhjetor.…

Gatuzo përkëdhel talentet e tij, por: Pjesa e parë më tërboi

Milani shënon, fiton e tashmë ëndërron vendin e tretë: Gennaro Gattuso mund të buzëqeshë, edhe pse…

Gatuzo kundërshton tifozët për Çalhanoglun dhe bën humor për peshën e tij

Milani fitoi 3-0 ndaj Kaliarit me një paraqitje thuajse perfekte, duke u rikthyer i katërti, ndërsa…

Milani hedh sytë nga Porto, okazion për yllin e kampionatit portugez

Trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo e ka bërë të qartë se ekipit të tij i mungon…

Gatuzo: Penalltia e padhënë? S’ka problem, sa ndryshe sulmojmë me Piatek

Xhenaro Gatuzo u shpreh se Milani zhvilloi dy pjesë krejtësisht të kundërta në ndeshjen që përfundoi…

Gatuzo i lumtur: Me Paketa e Piatek, muzikë tjetër

Milani fitoi ndaj Napolit me një super Piatek, por edhe pa shumë titullarë, ndaj trajneri Xhenaro…

Gatuzo: Nuk i kuptoj tifozët, si e fishkëllejnë lojtarin e vet?

Një pikë ndaj Napolit nuk është keq për Milanin, që është inferior edhe këtë sezon, por…

Ndeshja e fundit e Higuain? Fjalët e Gatuzos të bëjnë të dyshosh

Xhenaro Gatuzo nuk u tregua kritik ndaj skuadrës së tij pas finales së humbur ndaj Juventusit.…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë.…

Gatuzo: Higuain ka vuajtur shumë, na duhen golat e tij

  Milani i dha fund një serie negative prej katër ndeshjesh pa fitore, teksa mundi në…

Gatuzo pranon krizën: Mos fajësoni vetëm Higuain, ja kush më zhgënjeu sot

Pozitat e Xhenaro Gatuzos në krye të pankinës së Milanit janë lëkundur ndjeshëm më humbjen e…

Shfryn Agjenti i Montolivos: Gatuzo nuk po logjikon

Rikardo Montolivo nuk luajti qoftë dhe një minutë në ndeshjen midis Milanit dhe Fiorentinës. Gatuzo vendosi…

Gatuzo nuk kërkon justifikime: E merituam, nuk jemi ekip!

Pas ndeshjes në Greqi dhe eliminimit të hidhur ndaj Olimpiakosit, me humbjen 3-1, trajneri i Milanit…

Gatuzo: “Para një viti do mundeshim. Mos më pyesni për merkaton!”

  Vetëm një pikë dhe asnjë gol i shënuar ndaj Torinos, shumë pak për një Milan…

Gatuzo: Absurde, si mund të luajmë në mesditë?

Për herë të parë këtë sezon Milani do të luajë në mesditën e së dielës dhe…

Biseda me Salvinin dhe “përvjetori” me Milanin, Gatuzo i prek të gjitha

Milano do të presë nesër në “San Siro” luksemburgasit e Dudelanzh. Në daljen për shtyp në…

Gatuzo: Milani s’ka pasur kurrë kaq të dëmtuar, diçka nuk shkon

Xhenaro Gatuzo dhe skuadra e tij kanë përpara një transfertë të vështirë. “Jemi entuziastë, skuadra është…

Gatuzo: Kaq mundësi kemi ndaj Juves, Higuain të kërkojë falje!

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, është natyrisht i dëshpëruar për humbjen ndaj Juves, por në radhë…

Gatuzo: Nuk u transformuam në fenomenë, i kënaqur nga “rezervat”

Milani fiton sërish në shtesë, këtë radhë në Udine, ndaj fati duket se po i buzëqesh,…

Gatuzo nuk feston, por ka komplimente për lojtarin më të kritikuar

Me vuajtje, por edhe fat, Milani ka mundur edhe Xhenoan dhe brenda tre ditësh ka marrë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online