Browsing Tag

Galatasaray

Falkao pranë largimit, e kërkon “gjiganti” turk

Radamel Falkao mbetet një sulmues efikas dhe shumë i aftë. Kolumbiani mbylli një sezon të vështirë me Monakon dhe golat e tij ndihmuan ekipin të mos turpërohej me rrëzimin një kategori më poshtë. 33-vjeçarit i përfundon kontrata me…

Lorente pranë largimit nga Totenhemi, akord me gjigantin turk

Totenhemi po zhvillon një kampionat shumë të mirë dhe renditet në vendin e tretë në kampionat me 45 pikë, nëntë më pak se Liverpuli kryesues. “Spurs” u kualifikuan më tej dhe në Champions, ndërsa do të përballen me Dortmundin në shkurt.…

“Sulltan” Riberi, vjen oferta nga ish-klubi i vet

Bajerni i Mynihut triumfoi 3-0 në Frankfurt të shtunën dhe dy gola i shënoi Frenk Riberi, i cili është në formë spektakolare dhe ka shënuar 4 gola në 3 ndeshjet e fundit. Pas ndeshjes trajneri Niko Kovaç i bëri komplimente, por kjo nuk…

Afron derbi, ajo që ndodh në Stamboll të lë gojëhapur!

Kjo e diel është e veçantë në Stamboll, sepse luhet derbi i madh Beshiktash-Gallatasaraj. Nuk është një ndeshje e zakonshme, në lojë është krenaria, mbi të gjitha, pa harruar që bëhet fjalë për dy rivalë që zakonisht luftojnë për titull…