Browsing Tag

Ekuban

VIDEO: I pandalshëm, Ekuban po “flet” me gola në Turqi

Kaleb Ekuban vazhdon të tregojë se është një golashënues i lindur dhe që nga transferimi i tij në kampionatin turk, te skuadra e Trabzonspor, ka qenë i pandalshëm. Ish-sulmuesi i Partizanit ka krijuar raporte të mira me golin dhe duket…

Sulmuesi Ekuban bind, gati të hapet “thesi” për ganezin

Kaleb Ekuban po bën paraqitje shumë të mira në Turqi me fanellën e Trabzonsporit, aty ku është i huazuar nga skuadra angleze e Lids Junajtid. Ish-sulmuesi i Partizanit është një nga lojtarët më të mirë që ka luajtur në Superiore dhe…

Ekuban në Superiore? E tenton një klub turk

Kaleb Ekuban do të largohet nga Lids Juanjtid. Trajneri Marselo Bielsa i ka bërë dalje sulmuesit ganez, i cili duhet të gjejë një ekip të ri. Do shitet apo do jepet në huazim, mbetet për t’u parë. Në Shqipëri kanë shfaqur interes disa…

Ekuban, anglez për 500 mijë €

Kievo ka gjetur marrëveshjen me anglezët e Lids Junajtid dhe sulmuesi do të nënshkruajë për 4 vite, duke u zyrtarizuar më 1 korrik, sapo të hapet merkatoja e verës. 800 mijë euro do të përfitojë ganezi i Kievos... Kaleb Ekuban, ky ishte…

Ekuban tani vlen 5 herë më shumë se verën e shkuar

Verën e shkuar erdhi si i panjohur te Partizani dhe pakkush priste që Kaleb Ekuban të bëhej një nga yjet e Superiores. Bazuar në transfermarkt.de, sulmuesi italo-ganez vlente 175 mijë euro, shifër ndoshta jo reale, por nëse Partizani e…

Dy oferta për Ekuban, vendos së shpejti

Kaleb Ekuban është objektivi kryesor i Partizanit, që po tenton ta mbajë të paktën edhe një sezon sulmuesin 23-vjeçar, i cili erdhi në verë te të kuqtë i huazuar nga Kievo. Ganezi ka pasur një ofertë nga sllovakët e Slovan Bratislavës, që…

Ekuban: Flas me Kievon, pastaj vendosim

Kaleb Ekuban e ka mbyllur si nënkampion sezonin e parë në Superiore dhe mbi të gjitha me 17 gola në 33 ndeshje kampionati, si dhe një gol në kupë. Një rendiment i shkëlqyer dhei papritur, sepse verën e shkuar pakkush e njihte kur erdhi nga…