VIDEO | Debutim perfekt me kombëtaren, Ekuban s’di të ndalet  

0

Ish-futbollisti i Partizanit Kaleb Ekuban po kalon një formë të shkëlqyer gjatë muajve të fundit. Paraqitjet e mira me Trabzonsporin, ku është kthyer në një titullar të padiskutueshëm tërhoqën vëmendjen e trajnerit të kombëtares ganeze, që e ftoi për herë sulmuesin 25-vjeçar.

Debutimi në ndeshjen ndaj rivalëve direkt të Kenias nuk kishte si të shkonte më mirë. Ekuban u fut në fushë si zëvendësues dhe pak minuta më vonë gjeti golin e parë me fanellën e “yjeve të zinj”. Sfida u mbyll me rezultatin 1 – 0 çka i mundësoi Ganës vendin e parë të grupit kualifikimin direkt në turneun prestigjioz të “Kupës së Kombeve”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.