Simeone me këmbë në tokë: Nuk është kjo fytyra jonë e vërtetë

Atletiko është klubi më në formë për momentin në treshen e gjigantëve të La Ligas. Këtë…

Largimi i Grizman dhe kombëtarja e Argjentinës, rrëfehet Simeone

Diego Simeone në një intervistë të gjatë ka folur rreth çështjes “Grizman”. Francezi u largua te…

Grizman drejt Barcelonës? “Kërcënon” Diego Simeone

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Antuan Grizman dhe është gati të paguajë klauzolën…

Simeone: Vendi i dytë nuk vlen? A e dini me kë luftojmë?

Atletiko Madrid do ta mbyllë sezonin aktual pa asnjë trofe, me madrilenët që kanë mbetur jashtë…

Çështja “Diego Kosta”, shumë paqartësi për të ardhmen

Atletiko e Madridit e ribleu Diego Kostën në janarin e vitit 2018 nga Çelsi për 56…

Mbushet kupa, Atletiko nxjerr në shitje sulmuesin

Diego Kosta ka qenë totalisht një dështim këtë sezon për Atletikon, ku mjafton të përmendim kartonin…

Simeone: Kemi sakrifikuar shumë, s’e imagjinoj dot Atletikon pa Grizmanin

E ardhmja e Antuan Grizman është në dyshim. Ajo ligjore është e qartë: sulmuesi do të…

Simeone: Kosta u dënua, të tjerë jo! Nuk humbëm prej tij

Diego Simeone u shfaq kryelartë në intervistën pas ndeshjes me Barcelonën. Në lidhje me largimin e…

Simeone: Diego Kostës i besoj deri në vdekje, ja e vërteta e Grizmanit

Atletiko e Madridit do të presë sot Zhironën në shtëpi, ndërsa mendjen e ka të përballja…

Guardiola gjen mesfushorin ideal, synon “të preferuarin” e Simeones

Mançester Siti prej kohësh është në kërkim të një zëvendësuesi për Fernandinjon. Mesfushori brazilian, tashmë në…

Loja e dobët, eleminimi dhe… pjeprat: Të gjithë kundër Simeones!

Atletiko Madrid zhvilloi një ndër ndeshjet më të dobëta të saj mbrëmjen e kaluar përballë Juventusit.…

Simeone: Nuk luajtëm keq, thjesht Juventusi ishte skuadra më e mirë

Diego Simeone nuk u ka vënë fajin lojtarëve të tij për eliminim nga Champions. Në daljen…

Buzëqesh Simeone, Atletiko e kompletuar dhe gati për Juven

Nesër në mbrëmjë do të zhvillohet akti i dytë midis Juventusit dhe Atletikos së Madridit. Ekipi…

Gjesti kundër Juventusit, UEFA vendos për Simeonen

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka marrë gjatë ditës së sotme vendimin për gjestin e Diego…

Simeone: Ju kërkoj ndjesë të gjithëve, ja e vërteta e gjestit tim!

Diego Simeone është një trajner, i cili është ultrasi më i zjarrtë i ekipit të tij.…

Tre skenarë të ndryshëm, Simeone rrezikon dënimin nga UEFA!

Festimi i Diego Simeones në golin e parë të Himenez kundër Juventusit në Champions ka shkaktuar…

Simeone ironik: Kielini perfekt, por ne kemi k*qe!

Pse tifozët e adhurojnë Diego Simeonen? Jo thjesht se është trajner i shkëlqyer, por edhe sepse…

Morata rikthehet në Spanjë, klauzola interesante mes klubeve

Alvaro Morata është gati të nisë aventurën e radhës në karrierë. Akordi është arritur dhe sulmuesi…

VIDEO | Simeone flet mbas eliminimit : Ja ç’ndodh kur luajmë bukur

Atletiko Madrid është eliminuar nga Kupa e Mbretit pas një ndeshje me ritëm ndaj Zhironës, që…

Emri i fundit për stolin, “Djajtë” të dashuruar pas trajnerëve latinë

Pankina e Mançester Junajtid për sezonin e ardhshëm është një enigmë e plotë, teksa janë përfolur…

Duhet pritur dhe pak, Simeone bën një premtim për… Interin!

Interi është eliminuar në mënyrë të papritur në Champions. Ky eliminim ka bërë që stoli i…

Modriç dhe Kurtua e kapin me Simeonen: Populist, ja pse e sulmon Realin

Atletiko e Madridit arriti një fitore me shumë rëndësi përballë Vajadolidit në transfertë, ndërsa Diego Simeone…

Merret vendimi final për titullin e 2006, tifozët e Interit kanë një ëndërr për stolin

Më në fund ka marrë fund përfundimisht çështje e titullit të shumëpërfolur të vitit 2006 në…

Simeone zbulon përforcimin e madh të Atletikos së Madridit

E kualifikuar në fazën tjetër të Champions League dhe në garë për kreun në La Liga.…

“Topi i Artë” dhe arsyetimi i Simeones: Askush si Grizman këtë vit, lojtar super inteligjent

Gara për fitimin e “Topit të Artë” në këtë sezon është ndryshe nga vitet e tjera.…

Simeone “ngre në qiell” Barçën: Gjithmonë më të mirët në botë

Atletiko Madrid ka një shans të artë për të kaluar në krye të renditjes së kampionatit…

E vërteta e rinovimit të Simeones, flet zyrtari i Atletikos

Para disa ditësh u fol për rinovimin e kontratës së Diego Simeones me Atletikon e Madridit.…

Aromë rinovimi tek Atletiko, Simeone më i paguari i ekipit

Atletiko e Madridit po përgatitet për një rinovim të rëndësishëm. Nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist,…

Futbolli sipas Ksavit dhe ideja gjeniale: Do ishte bukur të luanim… 10 kundër 10!

Barcelona e Pep Guardiolës ishte një spektakël i vërtetë me shumë yje, Mesi mbi të gjithë,…

Diego Kosta shigjeton Konten: E shihni ku ka përfunduar? Nuk ka lidhje me Simeonen!

Diego Kosta i është rikthyer dhe njëherë periudhës kur aktivizohej me Çelsin dhe trajner i ekipit…

Atletiko përgatitet për Hueskën, Simeone komenton VAR-in dhe Tomas Lemar

Atletiko Madrid do të përballet nesër me Hueskën në kampionat, ku do të kërkojë fitoren e…

Simeone: Një ditë do të drejtoj Interin. Xhovani? Sulmues perfekt, por kurrë në një ekip bashkë!

Diego Simeone e ka shprehur gjithmonë që një ditë do të drejtojë ekipin e Interit dhe…

Agjentja e Simeones zbulon të ardhmen: Diego i lidhur me Interin dhe… Lacion

Diego Simeone është ëndrra e Interit për stolin, ndërsa trajneri argjentinas e ka shprehur gjithmonë që…

Felipe Luis i pakënaqur, Simeone “driblon”: Mendoj për Valencian

Atletiko e Madridit e nis kampionatin spanjoll në transfertë përballë Valencias. Në konferencën për shtyp para…

Mesi apo Ronaldo? Simeone sqaron meselenë e madhe

Gjatë Botërorit të Rusisë nuk munguan kritikat e shumta ndaj Kombëtares Argjentinase. Trajneri, shumë lojtarë, dhe…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online