Buzëqesh Simeone, Atletiko e kompletuar dhe gati për Juven

0

Nesër në mbrëmjë do të zhvillohet akti i dytë midis Juventusit dhe Atletikos së Madridit. Ekipi spanjoll dominoi dhe fitoi ndeshjen e parë, ndërsa në Torino do të jetë ndryshe.

Përballja pritet të jetë shumë e luftuar dhe djemtë e Alegrit do të bëjnë maksimumin për të përmbysur rezultatin 0-2. Diçka tepër e vështirë, pasi duhet të japësh shumë më shumë sesa mendon dhe nevojitet dhe pak fat për të mposhtur ekipin e Diego Simeones.

Ky i fundit ka marrë një lajm të mirë përpara ndeshjes. Diego Godin, kapiteni dhe lideri i mbrojtjes së ekipit “colchoneros” është rikuperuar dhe do të jetë I gatshëm për ndeshjen kundër bardhezinjve.

Uruguaiani mori një goditje në këmbë në stërvitje, një ditë përpara ndeshjes së kampionatit kundër Leganesit. Ai e trembi shumë Altetikon, por asgjë serioze. Simeone ka grumbulluar Godinin, i cili është gati të zbresë në fushë dhe të ndalojë Kristiano Ronaldon me shokë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.