Browsing Tag

Danilo Alves

VIDEO | Danilo Alvesh në formë, sërish gol në Kazakistan

Danilo Alvesh duket se më në fund i ka nxehur motorët. Ish-sulmuesi i Flamurtarit ka shënuar përsëri në Kazakistan, ku aktivizohet me ekipin e Okzhetpes. Pas golit të shënuar dy javë më parë në sfidën ndaj Shaktar Karagandit të Donjet…

Alvesh prezantohet në Kazakistan, tani “peng” i milionave

Danilo Alvesh u largua nga Shqipëria në fund të muajit dhjetor dhe nuk preku më vendin tonë pavarësisht kërkesave të presidentit Sinan Idrizi se braziliani duhet të respektonte detyrimet kontraktuale. Me kalimin e javëve u bë e qartë se…

Kthesa e papritur, Daja pret një sulmues të njohur

Flamurtari e ka nisur mirë kampionatin, teksa ka marrë katër pikë në dy ndeshje. Por ka një problem që lidhet me shënimin e golave, pasi vetëm Albi Alla ka realizuar në takimin e dytë të kampionatit. Për trajnerin Ilir Daja në dispozicion…

Danilo Alvesh zbulon “minierën e arit”, ofertë nga Azia

"Ne Shqipëri do të luaj vetëm për Flamurtarin", tha pas mbylljes së sezonit të fundit Danilo Alvesh, sulmuesi brazilian që prej dy sezonesh e gjysmë mbron ngjyrat kuqezi. Duket se premtimi do të mbahet, edhe pse përgjysmë, sepse sulmuesi më…

Alvesh, i bindur: Nuk ka asnjë mënyrë të na ndalin!

Braziliani është i bindur se Flamurtari do arrijë të kapërcejë çdo pengesë, përfshirë edhe gjykimet kundër. Musta “ngacmon” përmes rrjeteve sociale Elton Nika “Sado që të jenë, nuk ka pengesë që nuk mund të kapërcehet”, ky është…

Kërcënimi i Duros: Ata që shkelin rregulloren dënohen

Elton Nika Nuk ka patur një takim Duro-Alvesh, ndërsa duket se në ditën e rikthimit në stërvitje, skuadra ka zhvilluar një përgatitje të qetë. Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, nuk ka qenë i pranishëm  në stërvitje, për arsye të tij…

Kriza e re në Vlorë, Danilo Alvesh kundër Duros!

Shpëtim Duro kritikoi dje sulmuesin brazilian Danilo Alvesh, pasi sipas trajnerit Alvesh bëri shumë gabime, në zotërim dhe pasim topi. Në fakt, ndoshta trajneri kishte të drejtë, por gaboi që evidentoi në televizion një lojtar dhe për të…

Danilo Alvesh përqafon sërish Flamurtarin

Merr fund "odiseja" e Danilo Alveshit, pasi braziliani nesër do jetë në Mavrovë, me Flamurtarin. Një verë plot polemika, me sulmuesin që ka pasur hatërmbetje me klubin vlonjat për pagat e vonuara, por gjithçka është zgjidhur mjaft mirë.…

Alvesh bëhet i “gjallë”, konfirmon datën e kthimit

Sulmuesi ka shtyrë me një javë kthimin, por më e rëndësishmja për momentin është fakti që ai do të jetë pjesë e Flamurtarit edhe sezonin e ardhshëm Elton Nika Danilo Alvesh do të rikthehet në Vlorë. Braziliani e ka konfirmuar diçka të…

Danilo Alvesh mban peng merkaton e Flamurtarit

Flamurtari nuk do të bëjë lëvizje tjetër në merkato deri më 19 korrik, pasi pritet të shihet se çfarë do të ndodhë me brazilianin. Bakaj mund të tentohet sërish Elton Nika Me Bakajn që për momentin synon një kampionat jashtë vendit…

FIFA “përcjell” Danilo Alveshin në FSHF

Danilo Alveshin e presin sot në Vlorë, por lojtari brazilian është i vendosur për të mos qëndruar te Flamurtari dhe për këtë ka ndërmarrë hapa konkretë, duke kërkuar në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjes së Konflikteve daljen si lojtar i lirë…

Agjenti i Danilo Alveshit: Është i lumtur në Vlorë

Zërat për largimin e Danilo Alvesh nga Flamurtari sigurisht që i kanë shqetësuar tifozët vlonjate, por në këët klub për këtë çështje nuk shqetësohen, pasi lojtari është nën kontratë. Dëshira e Skënderbeut për ta afruar në skuadër është bërë…

Alvesh qëndron me “kusht”: Dua një skuadër pretendente!

“Qëndroj në Vlorë edhe sezonin e ardhshëm për një Flamurtar pretendent. Duam minimalisht Kupat e Europës”. Ky është qëndrimi i radhës i sulmuesit brazilian të Flamurtarit, Danilo Alvesh, i cili është nga ata lojtarë që ka fituar simpatinë e…