VIDEO | Danilo Alvesh e bën sefte në “derbin” me Donjet Shkodrën

Ka përfunduar në paqe përballja e dy “ish”-ëve të Kategorisë Superiore. Donjet Shkodra dhe Danilo Alvesh u përballën në Kazakistanin e largët, me Shaktar Karagandin që përballej në transfertë me Okzhetpes.

Sfida u mbyll me barazimin spektakolar 2-2, me Danilo Alvesh që ishte protagonist me golin e tij të parë në Kazakistan. Në minutën e 77-të, ish-sulmuesi i Flamurtarit i dha avantazhin e përkohshëm ekipit të tij, duke u treguar i saktë përballë portierit.

Nga ana tjetër, Donjet Shkodra vijon të konfirmohet një pjesë e rëndësishme e Karagandit, me mesfushorin që ishte titullar për 90 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online