Browsing Tag

Christian Panucci

Partizani, Milani dhe Edi Reja: Igli Tare “flet pa doreza”

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, po lakohet shumë për të ndryshuar klub dhe për të kaluar te Milani. Vlonjati nuk ka shumë dëshirë të flasë për zërat e merkatos në lidhje me të, por nuk i mbyll dot derën kuqezinjve. Tare flet edhe për…

Panuçi: Ikardi te Juventusi? Dikush duhet të hapë krahun

Ish-trajner i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është rikthyer të punojë si analist në studion e “Rai Sport”. Së fundmi, tekniku italian bëri disa komente mbi raportin që ekziston midis Luçiano Spaletit dhe Mauro Ikardit, ndër të…

Rikthehen koret ofenduese, tifozët kapen me Panuçin

Pak minuta pas pësimit të golit të dytë, një pjesë e tifozëve në “Loro Boriçi” filluan të bënin kore ofenduese ndaj trajnerit Kristian Panuçi. E njëjta gjë ndodhi dhe gjate ndeshjes ndaj Skocisë po në të njëjtin stadium disa muaj më parë.…

Shqiptari Guidara: Panuçi më befasoi, nuk kam vendosur

Tomas Guidara është një opsion për kombëtaren shqiptare dhe trajneri Kristian Panuçi ka qenë në Argjentina dhe e ka takuar personalisht mbrojtësin e djathtë të Belgranos. Thuhet se është me origjinë arbëreshe dhe tanimë i duhet të vendosë.…

Sky Sport “trazon” Panuçin, rikthehet pista Roma

Eusebio Di Françesko dhe Roma kanë qenë shpesh drejt ndarjes këtë sezon. Humbja e fundit në derbi me Lacion riktheu zërat për largimin e tij, ndërkohë që tanimë ka edhe një shans që konsiderohet i fundit. Verdhekuqtë duhet të sigurojnë…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Panuçi qetëson Hysajn, mesazh edhe për Sadikun e Cikalleshin

Kristian Panuçi do të duhet të presë deri në mars për të drejtuar kombëtaren në një ndeshje zyrtare, ndërkohë që aktualisht ndodhet në Itali. Trajneri i kuqezinjve ka folur së fundmi për situatën e lojatëre të kombëtares dhe i lëshon një…

Mbështetje kapitenësh, Panuçi gjithnjë e më afër Romës

Kristian Panuçi vazhdon të mbetet një nga emrat kryesorë për stolin e Romës. Eusebio Di Françeskos i duhen dy fitore në ndeshjet kundër Sasuolos në shtëpi dhe Parmës në transfertë, në mënyrë që aventura e tij në stolin verdhekuq të vazhdojë…

Konfirmohet kushti për Panuçin, Shulku: Ja pse iku Bogdani!

Ilir Shulku, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, ka dalë sot para mediave dhe mes shumë gjërave të thëna, zbuloi edhe pse trajneri i Shqipërisë U19, Erjon Bogdani, u largua nga detyra.  “Shumë shpejt do të kemi U16, U18 dhe U20. Do…

Duka flet hapur: Ju tregoj pse nuk e largova Panuçin!

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur më në fund për të ardhmen e trajnerit Kristian Panuçi dhe ka theksuar se nuk mund të bënin ndryshime tani, pasi trajneri i ri nuk do të kishte mundësinë ta shihte ekipin para…

Shans i dytë për Panuçin, arsyet pse ndryshoi plani

Kristian Panuçi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares. Presidenti Armand Duka dukej se e kishte ndarë mendjen ta largonte italianin pas humbjes me Skocinë, por ka ndryshim plani. Fitorja me Uellsin duket se i ka dhënë sinjalet e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online