Browsing Tag

Christian Panucci

Zyrtarisht ka duel Panuçi-Nishani, Gjykata pranon padinë

Gjykata këtë herë nuk ka çfarë bën. Padia e bërë nga Kristian Panuçi për ish-presidentin Bujar Nishani është pranuar këtë herë, pasi avokati i trajnerit të kombëtares ka bërë plotësimet e duhura në dosjen e dorëzuar. Tashmë palët do të…

Duka: Sulm i orkestruar, ja pse duhet të qëndrojë Panuçi

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, reagoi fill pas humbjes me Skocinë dhe kërkoi qetësi, pasi një klimë e tillë nuk i shërben kombëtares, sidomos kur sulmet nuk janë të karakterit sportiv. Së fundmi Duka ka folur edhe…

E ardhmja e Panuçit dhe humbja në Skoci, Duka mban qëndrim

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, ka lëshuar një deklaratë pas humbjes me Skocinë. Kreu i qeverisë shqiptare të futbollit bën thirrje që të mos trajtohet si një tragjedi kjo disfatë, ndërkohë që nga ana tjetër…

Panuçi “tërmet”, u bën namin lojtarëve

Në Skoci vendasit janë dëgjuar të bërtasin fort te golat e shënuar, por pas takimit ka qenë radha e shqiptarëve për të qenë të zhurmshëm. Ka ndodhur në dhomat e zhveshjes, në analizën e zakonshme që trajneri Kristian Panuçi zhvillon me…

Kristian Panuçi i shqetësuar, me kë do luajë në mbrojtje?

Shqipëria luan në shtator kundër Izraelit dhe Skocisë, konkretisht më 7 dhe 10 shtator. Trajneri Kristian Panuçi ka detyrën e vështirë të përzgjedhë lojtarët për këto dy ndeshje dhe problemi më i madh është fakti se janë disa lojtarët që…

VIDEO/ Guri e bën sefte, gol në sytë e Panuçit

Në këto momente po luhet ndeshja e javës së dytë mes Anderlehtit dhe Ostendes. Skuadra e Kristal Abazajt po arrinte të fitonte me rezultatin 2-0 deri në minutën e 56-të, kur Sindrit Guri ka arritur që të ngushtojë diferencat. Gjithsesi,…

Panuçi mund të qetësohet, ja sa mungon Qaka

Kamer Qaka iu bashkua Steauas së Bukureshtit gjatë kësaj vere dhe dje bëri debutimin në një ndeshje zyrtare. Kampionati nuk nisi mirë për skuadrën e mesfushorit të kombëtares, që pa të gëzohej Azdren Llullakun, i cili shënoi golin e fitores…