Browsing Tag

China

Interesim kinez, edhe Gatuzo drejt milionave?

Xhenaro Gatuzo vazhdon të shijojë pushimet për t’u çlodhur plotësisht pas sezonit stresues me Milanin. Trajneri kalabrez është gati për t’u rikthyer dhe shpreson të sigurojë një pankinë për sezonin e ri. U përfol për një interesim të…

Benitez zgjedh milionat e kinezëve, zyrtarizon të ardhmen

Rafa Benitez mbylli aventurën 3-vjeçare me Njukasëllin dhe nuk kaloi shumë kohë për të gjetur ekipin e ri. Trajneri i njohur spanjoll ka vendosur të largohet nga futbolli evropian. 59-vjeçari do të jetë trajneri i ri i Dalian Jifang,…

Kanavaro nuk e përballon dot, Kina tundohet nga kjo ide

Kina po kërkon për një trajner të madh. Kombëtarja aziatike drejtohet për momentin nga Fabio Kanavaro, i cili mban edhe postin e trajnerit të Guanzhu Evergrande. Diçka e tillë është shumë e lodhshme dhe ish-fituesi i fundit i “Topit të…

Karrasko nuk duron më: Dua të rikthehem në Europë

Xhenik Karrasko është lodhur me futbollin kinez dhe dëshiron rikthimin në Europë. 25-vjeçari belg është pjesë e Dalian Jifang që prej shkurtit të vitit 2018, kur u largua nga Atletiko e Madridit për shumën e 40 milionë eurove. Në një…

Gjithçka për Interin, presidenti tundohet nga kjo ide!

Stiven Zhang është vetëm 26 vjeç, por kinezi mban postin e rëndë të presidentit të Interit, një ndër klubet më të mëdha të Europës. Ekipi u rikthye këtë sezon pas shumë vitesh në Champions Ligë, aty ku e nisi mbarë, por djemtë e Spaletit…