Interesim kinez, edhe Gatuzo drejt milionave?

Xhenaro Gatuzo vazhdon të shijojë pushimet për t’u çlodhur plotësisht pas sezonit stresues me Milanin. Trajneri kalabrez është gati për t’u rikthyer dhe shpreson të sigurojë një pankinë për sezonin e ri.

U përfol për një interesim të Njukasëllit dhe arabëve të Al Hilal, por asgjë konkrete. Sportitalia raporton se një klub kinez e pëlqen shumë Gatuzon. Shanghai Shenhua, që sapo siguroi shërbimet e Stefan El Sharauit pak ditë më parë, po përgatit një ofertë për 41-vjeçarin.

Kjo nuk do të ishte eksperienca e parë jashtë Italisë në rolin e trajnerit për Xhenaro Gatuzon. Ai ka stërvitur më parë zviceranët e Sionit dhe grekët e Ofi Kretës, aventura që nuk zgjatën shumë dhe nuk shkuan siç pritej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online