Rrugëtimi i suksesshëm në Kupat e Europës, ja sa përfitoi Feronikeli

IPKO Superliga e Kosovës, edhe pse vetëm me dy skuadra përfaqësuese në Europë, Feronikelin dhe Prishtinën,…

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez…

Xhaka shkëlqen si mbrojtës, Bazeli eliminon PSV-në nga Champions-i

Bazeli ka mposhtur 2-1 PSV-në në sfidën e kthimit dhe janë zviceranët ata që kalojnë në…

VIDEO | Golat në Europë një makth për Partizanin, Sukaj goleadori i fundit

Partizani nuk arriti të shënonte në takimin e sotëm ndaj Sherif Tiraspol. Kryeqytetasit kanë qenë vizitorë…

VIDEO | Përmbysje e pabesueshme, PSV shokon Bazelin e Xhakës

PSV Eindhoven dhe Bazeli kanë dhuruar një spektakël të jashtëzakonshmen në sfidën e parë të turit…

VIDEO | Karton i kuq dhe eliminim, mbrëmje “jo” për mbrojtësin kuqezi

Herdi Prenga, futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, luajti sot titullar për ekipin kroat të Rigës,…

Lerda: Rasti i Solomon nuk duhej falur, krenar për këta çuna

Partizani nuk ka arritur të marrë një rezultat pozitiv në transfertë ndaj Karabakut, pas gjithë volumit…

VIDEO | Partizani del duke luftuar, Karabak nuk ishte gogol

Karabaku ka arritur ta thyejë Partizanin pas 180 minutash lojë, duke u kualifikuar në turin tjetër…

Lerda i beson një debutuesi, por nuk ka vend për Trashin

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Partizanit dhe Karabakut, e vlefshme për kualifikueset e Champions…

Ramadani: Skuadra dha maksimumin, nuk e turpëruam futbollin e Kosovës

Feronikeli u eliminua në mënyrë dramatike nga raundi eliminator i Champions League. Skuadra nga Drenasi u…

Dita e zezë e shqiptarëve, edhe Feronikelit i digjet ëndrra

Sot ka qenë një mbrëmje për t’u harruar për shqiptarët. Fillimisht, ishte Shkëndija e Tetovës që…

VIDEO | Latifi shumë pranë mrekullisë, e eliminon ish-lojtari i Kamzës

Sherif Tiraspoli bëri një ndeshje për t’u harruar një javë më parë në shtëpi, duke u…

Dështim i bujshëm, Shkëndija eliminohet në shtëpi

Shkëndija është eliminuar, bujshëm, nga Champions League. Kuqezinjtë u mposhtën 1-2 në ndeshjen e kthimit përballë…

Shkëndija dhe Feronikeli gati për festë, Latifin e pret një “mision i pamundur”

Dy ekipe shqiptare do shkelin sot fushën e blertë për të vulosur kalimin në raundin e…

Ironia e fatit, “San Siro” shtëpi edhe për Atalantën

Ekipi i Atalanta do të luajë ndeshjet e Champions në “San Siro’’. Ata do të zhvendosen…

Kur milionat nuk bëjnë punë, Lerda: Kjo është e bukura e futbollit!

“Gjithmonë synohet më shumë, në futboll, në jetë, në çdo fushë”, u shpreh Franko Lerda, trajneri…

VIDEO | Humbje horror për Latifin, shkëlqen “ish”-i i Kamzës

Liridon Latifi ishte pjesë e ndeshjes më surprizuese të raundit të parë eliminator të UEFA Champions…

VIDEO | Partizan italian, Karabaku nuk del edhe aq i fortë

Ndeshja e parë mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa gola në “Selman Stermasi”.…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator…

Hoxha: Agolli do na gënjente për Karabakun, jam gati për penalltitë!

Alban Hoxha është gati për ndeshjen me Karabakun. Kapiteni dhe portieri i Partizanit vlerëson forcën e…

Lerda: Trashi i yni, Karabaku të na i gjejë pikat e dobëta!

Partizani nis nesër zyrtarisht sezonin e ri. Kampionët e Shqipërisë do të presin Karabakun në ndeshjen…

Gurbanov: Partizani i fortë, e ndjejmë mungesën e Agollit

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabakut, ka dalë sot para mediave në konferencë për shtyp dhe ka…

Heroi i Champions bind Klopin për një kontratë të re

Liverpul përfundoi me triumfin në Chapions League një sezon spektakolar për ta. Një nga heronjtë e…

Sfida e radhës, Feronikeli ka përballë një superfuqi uellsiane

Javën e ardhshme më 9 korrik Feronikeli do të udhëtojë drejt Anglisë për t’u ndeshur me…

Partizani-Karabak, kuotat e basteve dhe statistikat kundër të kuqve

Partizani rikthehet të luajë në kualifikueset e Champions League pas tri vitesh. Shorti i raundit të…

Përmbysja e milionave, ja sa shpërblehet triumfi i Feronikelit

Feronikeli arriti një sukses historik duke u bërë ekipi i dytë i IPKO Superligës që fiton…

VIDEO | Feronikeli spektakolar, përmbysje e çmendur dhe kualifikim!

Feronikeli luajti kundër Santa Kolomas, në finalen e raundit paraeliminator të Champions League. Kampionët e Kosovës…

Ramadani: Në finale do bëj ndryshime, mungesa e miqësoreve ndikoi

Trajneri i Feronikelit, Zekiraja Ramadani, foli për “RTK” në përfundim të ndeshjes ndaj Linkoln Red Imps.…

VIDEO | Feronikeli bind, triumfon në aktin e parë përballë Linkoln

Feronikeli e ka fituar takimin e parë përballë Linkoln, me rezultatin 1-0. Edhe pse ekipi nga…

Karabaku ndryshon destinacion, stadium i vogël për Partizanin

Partizani do ta luajë ndeshjen e parë në Shqipëri me Karabakun. U mendua se do të…

Agolli besnik ndaj Karabakut: Superior ndaj Partizanit, dua të kualifikohet!

Ansi Agolli e ka shkuar emrin e tij te Karabaku me “germa të arta”. Anësori i…

“Suksesi është gjithmonë i arritshëm”, Duka uron skuadrat shqiptare

Partizani, Kukësi, Teuta dhe Laçi do të marrin pjesë në kompeticionet europiane dhe kreu i futbollit…

Karabaku s’e merr lehtë, Gurbanov i druhet “demave”

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabak, pasi ka mësuar kundërshtarin në turin e parë të Champions, ka…

Diferencat në vlerë, Karabaku eklipson Partizanin!

Diferencat e frikshme

Shkëndija me fat, Partizani short “ferri” dhe kilometra pafund

Ka përfunduar shorti i UEFA Champions League, me Partizanin që do të ketë përballë një kundërshtar…

Champions | Rivalë të frikshëm për Partizanin, Shkëndija mund të buzëqeshë

UEFA ka zbuluar ndarjen paraprake të shortit që do të përcaktojë përballjet e para të kualifikuese…

Sponsori tregohet bujar, celularë të veshur me ar për Liverpulin

Fitorja në finalen e Champions-it nuk ka kënaqur vetëm lojtarët dhe tifozët e Liverpulit. Kompanitë e…

Champions League nis në “Fadil Vokrri”, ja detajet e turneut

UEFA ka zbuluar programacionin e raundit paraeliminator të Champions League. Ashtu si vitin e kaluar do…

Bota e futbollit në zi, ndërron jetë krijuesi i Champions League!

Dita e sotme është një ditë zie për botën e futbollit. “Babai” i Champions League dhe…

Goli më i bukur në Champions, tifozët zgjedhin

Sezoni që sapo u mbyll i Champions Ligës ishte ndër më emocionuesit e viteve të fundit.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online