Browsing Tag

Cana

Shiriti ”ters”, sa shumë na mungon një lider

Shiriti i kapitenit ka gjetur pronar më së fundmi, pasi Mavraj tani do të jetë pronari i tij për sa kohë do të veshë fanellën kuqezi. Gjithsesi, duket se kjo puna e shiritit është bërë një “çorbë” e vërtetë, për një fakt të thjeshtë, kush e…

Cana: Berisha një gladiator, në Europë mbështes Marsejën

Lorik Cana është një personazh jo vetëm në Shqipëri, por dhe në Francë, e Itali, ku ka dhënë kontributin e tij për shumë skuadra, madje është kthyer dhe në lider në disa prej ekipeve ku është aktivizuar. Nesër, Lacio dhe Marseja do të matin…

Kapiten i përjetshëm, analiza e Lorik Canës për Kombëtaren

Lorik Cana është githmonë e më pranë Kombëtares, në këtë periudhë të vështirë që po kalon skuadra. Një kapiten në fushë kur luante me ngjyrat kuqezi, por edhe një kapiten i përjetshëm i Kombëtares. Nga Ber Sheva, përpara ndeshjes me…

Mbrëmja e kapitenit!

Lorik Cana do të shkelmojë topin e fundit në karrierë. Problemet shëndetësore e detyrojnë të thotë “mjaft”. Dhe, do ta bëjë pikërisht ndaj Italisë, aty ku për të fundit herë fitoi një trofe në klube:  kupa e Italisë me Lacion, 2013 Anton…

Tifozat Kuq e Zi: Lorik, mos u tërhiq tani!

Lorik Cana ka vendosur të tërhiqet zyrtarisht nga futbolli dhe në tetor do të zhvillohet një ceremoni në “Loro Boriçi”, para ndeshjes kundër Italisë. Një rast ideal për të nderuar një ndër më të mëdhenjtë e historisë së sportit shqiptar,…

Lorik Cana: Respekt për De Biazin, faleminderit për gjithçka

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka një mesazh të shkurtër për trajnerin De Biazi, pas largimit të këtij të fundit nga kombëtarja. Të dy bashkë kanë qenë protagonistë të mëdhenj një ngjitjes së Shqipërisë në Olimp, duke u…

Cana beson ende, por: Duhet të vijnë gjeneratat e reja

Lorik Cana nuk është më pjesë e kombëtares, por është gjithnjë interesant mendimi i tij për kombëtaren, sidomos në momente delikate si ai aktuali, me humbjen ndaj Luksemburgut, që ishte e pesta rresht dhe ul ndjeshëm moralit para sfidës në…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online