Lorik Cana e mbyll me futbollin e luajtur, lamtumira muajin e ardhshëm

0

Karriera futbollistike e Lorik Canës ka marrë fund në ndeshjen Shqipëri-Rumani 1-0 në Europian, një mbyllje perfekte për kapitenin legjendar, që vendosi ta mbyllte aty, në moshën 33-vjeçare.

Zyrtarisht nuk ka pasur ende një ceremoni lamtumire, por vetë Loriku ka shpjeguar se e ka mbyllur me futbollin e luajtur dhe është u përkushtuar aktiviteteve të tjera, brenda e jashtë futbollit, në një kohë që po studion për trajner.

Tani vjen edhe njoftimi për ceremoninë e lamtumirës nga futbolli, sepse ish-kapiteni ynë do ta mbyllë zyrtarisht karrierën e tij në datën 9 tetor, përpara ndeshjes zyrtare eliminatore Shqipëri-Itali.

Me këtë rast, FSHF do të organizojë ceremoninë e posaçme për mbylljen e karrierës të kapitenit të saj ndër vite, i cili numëron edhe rekordin e pjesëmarrjes me fanellën kuqezi të përfaqësueses, me 93 ndeshje. Përpara nisjes së takimit, një ceremoni speciale do të realizohet në vlerësim dhe mirënjohje për një nga ata që mund të përkufizohet legjendë e futbollit shqiptar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online