Browsing Tag

Bonucci

Bonuçi drejt PSG-së? Veprimi i Sarrit flet qartë!

Ditët e fundit lajmi se Leonardo Bonuçi mund të largohet drejt PSG-së ka pushtuar faqet e para të mediave sportive në Itali. Mbrojtësi mund të largohet nga bardhezinjtë, teksa ardhja e De Ligt në ekip do t'i lëkundte jo pak pozitat e…

Bonuçi: Kalimi te Milani, nuk isha i kthjellët

Leonardo Bonuçi ka qenë i ftuar nga Raffaella Carrà në programin'A raccontare comincia tu', ku ka folur për gjithçka i ka ndodhur vitet e fundit, familja, transferimi te Milani dhe kthimi te Juventusi. "Kemi vuajtur shumë për shkak të…

Bonuçi: Treguam topet në këtë ndeshje!

Juventusi bëri një ndeshje madhështore një natë më parë ndaj Atletikos, duke përmbysur humbjen e sfidës së parë. Pas ndeshjes, për mediat foli dhe Leonardo Bonuçi, i cili u shfaq mjaft i lumtur. Mbrojtësi preku temën e ndeshjes,…

Tetë vite pa BBC për Juventusin, Kaseres kërkon rekordin!

Juventusi pret Parmën sonte në mbrëmje dhe djemtë e Alegrit do të bëjnë maksimumin për t’u rikthyer te fitorja. Humbja e thellë kundër Atalantës nuk është pritur mirë nga tifozët dhe bardhezinjtë e dinë që mënyra më e mirë për të lënë pas…

Stoli që djeg, Bonuçi: Nuk e prisja!

Leonardo Bonuçi ishte një ndër personazhet kryesore të Milan-Juventus, sepse pas 7 sezonesh te Juve, kaloi te Milani dhe u pendua brenda një sezoni, duke kërkuar kthimin në Torino, dëshirë që Milani ia plotësoi. Megjithatë, ndërsa të…

Bardhezinjtë në kor: Duhet të jemi të përqendruar!

Juventus u ndal pasditen e djeshme në barazim 1-1 ndaj Xhenoas në “Allianz Stadium”. Golit të Kristiano Ronaldos në pjesën e parë iu kundërpërgigj Daniele Besa në minutën e 67-të. Bardhezinjtë ndalën kështu një seri prej 10 fitoresh radhazi…

Romanjoli me fjalë të mëdha: Ekipi do vdiste për Gatuzon!

Alesio Romanjoli ka folur dhe në lidhje me trajnerin aktual të Milan, Xhenaro Gatuzo. 23-vjeçari tha për “Sky Sport” se ekipi është gati të vdesë për Gatuzon në fushë, duke thënë fjalë mjaft të mira për teknikun. “Ne kemi besim të…

MERR FUND: Bonuçi te Juventusi, Kaldara e Higuain te Milani!

Mbyllet më në fund operacioni gjigant mes Milanit e Juventusit, që përfshin sulmuesin Higuain dhe mbrojtësit Kaldara e Bonuçi. Janë kaluar edhe pengesat e fundit dhe tashmë edhe Higuain ka dhënë OK, duke u veshur kuqezi. Marrëveshja…

Gatuzo i vë kapak, lamtumirë Bonuçi!

Milani ka mbërritur në Amerikë, ku do të luajë tre miqësore për International Champions Cup 2018. Në Los Anxheles, ku kuqezinjtë kanë nisur përgatitjet për sfidën kundër Mançester Junajtid (e enjte, ora 5 e mëngjesit me orën tonë), trajneri…

Bonuçi “sheik”, arrihet marrëveshja

Leonardo Bonuçi është tashmë shumë pranë transferimit nga Milani te PSG. Mbrojtësi kuqezi, sipas Sportmediaset, ka arritur marrëveshjen me klubin francez. Tani duhet gjetur marrëveshja mes klubeve: të hënën kampionët e Francës do të…

Asnjë surprizë, Bonuçi merr dënimin e parashikuar

Ashtu si pritej, Leonardo Bonuçi është pezulluar për dy ndeshje nga Gjykatësi Sportiv në Serinë A. Bërryli, i kapur nga telekamerat dhe i sinjalizuar nga arbitri shtesë (VAR), i kushton shtrenjtë mbrojtësit të Milanit, që do të mungojë…

Montela e thotë qartë: Mos ma prekni Bonuçin!

Trajneri i Milanit nuk i beson Spal-it: Ata bëjnë një futboll të rregullt dhe janë të rrezikshëm. Andre Silva më kujton Inzagin Shpeshherë është taktikë, por Vinçenco Montela nuk i beson fare Spal-it, ndoshta edhe sepse stërvitet nga një…

Milani nuk mjaftohet me Bonuçin, tani do edhe Markizion

Para pak javësh bëri bujë transferimi i Leonardo Bonuçit nga Juventusi te Milani, me një lëvizje rrufe, që habiti botën. Tani mbrojtësi është bërë një kapiten dhe lider në Milano, edhe pse sapo ka nisur karrierën aty, por duket se ka në…

Bonuçi: Synimi im, kampion Europe brenda 4 vitesh

Leonardo Bonuçi te Milani, një ndër transferimet më të bujshme të verës 2017, kryer për vetëm 42 milionë euro, shumë pak, duke parë si funksionon tregu aktual. Nga pikë kyçe e mbrojtjes së Juves, Bonuçi ka zgjedhur Milanin, ku tashmë do të…

Bonuçi dhe largimi i tij: Alegri ishte një nga problemet

Leonardo Bonuçi te Milani, ky ishte lajmi që tronditi merkaton verore në Itali, ndërsa ka kohë që mediat mundohen të zbulojnë arsyet reale të largimit të mbrojtësit nga Juventusi. Tani, në një intervistë në Gazzetta dello Sport Bonuçi…

Bonuçi, letër të hapur juventinëve

Leonardo Bonuçi është transferuar tashmë te Milani, në lëvizjen më të bujshme të kësaj verë në Itali e jo vetëm aty. Mbrojtësi i kombëtares ka lënë Juven pas 7 vitesh të arta dhe tani ka shpjeguar vendimin e tij, me një letër të hapur në…

Bonuçi lë grumbullimin, sot te Milani

Duket se dita e sotme do të jetë ajo e zyrtarizimit të transferimit të Leonardo Bonuçit nga Juventusi te Milani. Lëvizja më e bujshme e verës në Serinë A, që dukej e pamundur deri para 2 ditësh, tashmë është realitet, sepse mungojnë vetëm…

Milani shet Lapadulën, Bonuçi thuajse e kryer

E bujshme: Leonardo Bonuçi deri nesër do të transferohet te Milani! Mbrojtësi i kombëtares ka gjetur marrëveshjen me Milanin për 6 milionë euro në vit dhe tashmë mungon vetëm marrëveshja Milsn-Juventus. Milani ofron 30 milionë dhe De…

E bujshme, Milani tenton t’i rrëmbejë Bonuçin Juventusit!

Milani i ri, ai i kinezëve, po bën një merkato të shkëlqyer, por pa emra të mëdhenj, sepse deri mtani janë afruar shumë lojtarë të rinj në moshë e pa trofe madhorë në CV. Megjithatë, lajmi i fundit nga Italia është i bujshëm: Milani…