Bonuçi, letër të hapur juventinëve

Leonardo Bonuçi është transferuar tashmë te Milani, në lëvizjen më të bujshme të kësaj verë në Itali e jo vetëm aty.

Mbrojtësi i kombëtares ka lënë Juven pas 7 vitesh të arta dhe tani ka shpjeguar vendimin e tij, me një letër të hapur në Gazzetta dello Sport.

Kanë kaluar shtatë sezone. Shtatë sezone me fitore, ëndrra të realizuara, rritje me një lidhje të jashtëzakonshme me Juven, në tërësi totale. Gjashtë tituj, të gjithë të përjetuar dhe fituar duke luftuar. Mbetet keqardhja e madhe që nuk fituam Champions League, por më e madhe është krenaria për sukseset e arritura dhe të qenit pjesë e një familjeje të madhe. Kam dhënë gjithçka, vërtet, deri në fund. Kam marrë, dhënë e mësuar.

Sot shoh se lë pss një histori të shkëlqyer, të denjë për një mbyllje me respejt dhe dashuri, pa cenuar atë që kam jetuar me klubin, kapitenin, shokët dhe tifozët. Faleminderit për gjithçka, Juve”, është mesazhi i lamtumirës së Bonuçit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online