Browsing Tag

Bolonja

VIDEO | Prezantim unik, Bolonja zyrtarizon talentin danez

Bolonja ka prezantuar në mënyrë krejt unike sulmuesin danez Andreas Skov Olsen. Në një përshtatje të kryeveprës së Shekspirit, Hamletit. Olsen shikohet teksa duhet t’i japë përgjigje dilemës për t’u bërë pjesë e Bolonjës ose jo. Në fund…

VIDEO | 105 ditë pa shënuar, merr fund pritja e Susos

Milani ka mbyllur pjesën e parë të takimin ndaj Bolonjës në avantazhin e një goli. Ishte futbollisti spanjoll Suso, ai që ka vënë emrin në listën e shënuesve pas një kohe të gjatë. Suso është rikthyer të shënojë për Milanin pas më shumë…

Pëlqehet nga dy klube, Dermaku drejt Serie A

Kastriot Dermaku po zhvillon një sezon shumë të mirë me Kozencën në Serie B. Paraqitjet e qendërmbrojtësit të kombëtares kuqezi janë vënë re nga klube të Serie A. Bolonja dhe Torino interesohen për shërbimet e tij, por të parët janë në…

Romanjoli: U treguam të ngathët, të gjithë jemi fajtor…

Alesio Romanjoli u rikthye në fushë pas më shumë se një muaji në tribuna për shkak dëmtimi. Kapiteni i Milanit foli për “Sky Sports” pas barazimit 0 – 0 ndaj Bolonjës. Qendërmbrojtësi adresoi problemin e shënimit të golave dhe premtoi…

Ndeshja speciale e Inzagit: Ja kush është ylli i Milanit

Bolonja pret nesër në mbrëmje Milanin në një ndeshje shumë të rëndësishme për të dy ekipet. Ekipi i Pipo Inzagit nuk fiton prej kohësh, kontestimet e tifozëve kanë prekur kulmin, ndërsa trajneri do të përballet me dashurinë e jetës së tij,…

FOTO | Shpëton vetëm Inzagi, të tjerët “në varr”!

Bolonja po përjeton një periudhë tepër të vështirë dhe ndodhet në krizë. Ekipi i drejtuar nga Pipo Inzagi renditet e treta nga fundi në kampionatin italian me 11 pikë dhe ka nëntë ndeshje pa fituar. Një ecuri e tillë ka sjellë reagimin dhe…

Empoli nxiton për Veselin, Torino “piketon” një shqiptar

Frederik Veseli është pjesë e Empolit që prej verës së vitit 2016, ndërkohë që skuadra italiane e ka në planet e saj afatgjata mbrojtësin shqiptar. Sikurse raporton “Gazetta dello Sport”, së fundmi ka pasur bisedime për nënshkrimin e…

Inzagi: Sot pashë Xhemajlin e vërtetë, Gatuzos i uroj fitore

Të mos ishte për penalltinë e kthyer në gol pesë minuta përpara fundit të ndeshjes nga Boateng, Bolonja do të kishte marrë fitoren e parë në transfertë. Megjithatë, Filipo Inzagi ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij dhe ndalet…

Kasano “mesazh” Inzagit, kërkon rikthimin në Serie A

Antonio Kasano është pa ekip që prej janarit të vitit të kaluar. Por, edhe pse një vit e gjysmë pa luajtur futboll profesionist, Kasano i ka lënë të hapur mundësinë e një rikthimi në futboll, madje 36- vjeçari pretendon të rikthehet në…