Browsing Tag

Besiktas

E mbani mend Karius? E kërkon gjiganti italian

Të gjithë e mbajmë mend fatkeqin Karius. Mund të themi se gjermani i ka një Champions League borxh Liverpulit. Reali i Madridit përfitoi nga gafat e tij fatale për të dalë për herë të 13-të kampionë të Evropës. Kjo ndeshje vulosi edhe…

Tjetër shans për Karius, e pëlqejnë në Itali

I famshmi Loris Karius mund të transferohet në Serie A. 25-vjeçari pritet të largohet nga Beshiktashi pas një sezoni të kaluar në Stamboll. Sipas raportimeve të “Fotomac”, gjermani pëlqehet nga Roma. Verdhekuqtë janë të zhgënjyer nga…

Dështoi te Milani, gjiganti turk shumë pranë mesfushorit

Milan në merkaton e verës ishte mjaft aktive, teksa ndër të parët lojtar që u transferua në “San Siro”, ishte talenti Alen Haliloviç. Kroatit i përfundoi kontrata në muajin korrik me ish-ekipin e tij, Hamburgun dhe u transferua me parametra…

Afron derbi, ajo që ndodh në Stamboll të lë gojëhapur!

Kjo e diel është e veçantë në Stamboll, sepse luhet derbi i madh Beshiktash-Gallatasaraj. Nuk është një ndeshje e zakonshme, në lojë është krenaria, mbi të gjitha, pa harruar që bëhet fjalë për dy rivalë që zakonisht luftojnë për titull…

Babel ofendon tifozin, Beshiktashi nuk e fal

Rajan Babel ka nisur sezonin e tretë te Beshiktashi dhe praktikisht është bërë turk, sepse ka luajtur edhe te Kasimpasha në periudhën 2013-2015, me një rendiment mjaft pozitiv. Ish-sulmuesi i Liverpulit dhe Ajaksit ka pasur një ecuri…

Zhiru mendon largimin, turqit i bëjnë gati kontratën

Olivier Zhiru duket se nuk po gjen vazhdimësi te Çelsi, pasi Alvaro Morata numëron më shumë minuta se sa francezi. Këtë fillim sezoni sulmuesi i bluve ka vetëm një ndeshje si titullar në Premier Ligë dhe ende nuk ka gjetur rrugën e rrjetës.…

Merr fund gjithçka, Karius pret biletën te gjiganti turk

Loris Karius nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Liverpulit gjatë sezonit të ardhshëm. Portieri gjerman do të transferohet në Angli të skuadra e Beshiktashit. Ekipi turk ka arritur një marrëveshje për huazimin 2-vjeçar  të gardianit gjerman.…

UEFA, dy vjet dënim për Lionin e Beshkitashin

Lioni dhe Beshiktashi janë përjashtuar me kusht nga UEFA, nga kompeticionet evropiane, pas trazirave në ndeshjen e vajtjes për çerekfinalet e Ligës së Europës, më 13 prill. Në atë takim, luajtur në Francë, pati rrëmujë dhe përplasje të…

Lioni fiton mes kaosit përballë Beshiktashit

Policia e Lionit e kishte parashikuar një ndeshje të rrezikshmërisë së lartë atë mes Lionit dhe Beshiktashit si pasojë e pranisë së mbi 15 mijë tifozëve turq në stadium. Dhe në fakt kështu ka ndodhur. Pragndeshja mes Lionit dhe Beshiktashit…