Tjetër shans për Karius, e pëlqejnë në Itali

0

I famshmi Loris Karius mund të transferohet në Serie A. 25-vjeçari pritet të largohet nga Beshiktashi pas një sezoni të kaluar në Stamboll.

Sipas raportimeve të “Fotomac”, gjermani pëlqehet nga Roma. Verdhekuqtë janë të zhgënjyer nga Olsen dhe pritet ta shesin portierin viking.

Karius është ndër emrat e preferuar, ndërsa alternativa të tjera janë dhe Kranjo (Kaljari), Pau Lopez (Betis) dhe Pierluixhi Golini (Atalanta).

Një mundësi perfekte për ish-portierin e Liverpulit, i cili mund të provojë emocionet e Serie A me qëllim harrimin e gafave fatale të shkaktuara në finalen e humbur të Champions Ligës kundër Realit (2018).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.