Browsing Tag

Armando Sadiku

Sadiku në listën e largimeve, por Levante e mirëpret

Armando Sadiku është rikthyer në grumbullim me skuadrën e Levantes. Sulmuesi shqiptar u bashkua me vonesë me ekipin valencian për shkak se klubi i dha leje të qëndronte disa ditë më shumë pushim për shkak të angazhimit me kombëtaren…

Sadiku pranon ofertën, tani vendos Levante

Armando Sadiku u rikthye të luante në fillim të vitit, pas një dëmtimi që pat pësuar verën e shkuar me Levanten. Sulmuesi rimori veten në Zvicër te Lugano, por është ende nën kontratë me spanjollët. Largimi i tij varet prej tyre, ose nga…

Armando Sadiku “pasha”, mësohen detajet e ofertës

Armando Sadiku me shumë mundësi nuk do të kthehet te Levante. Sulmuesi u transferua te Lugano në janar, ndërkohë që sipas marrëveshjes spanjollët do ta blejnë lojtarin e kombëtares shqiptare për një shifër simbolike. Kjo për të pasur…

Sadiku sqaron të ardhmen, ka një kërkesë për tifozët

Armando Sadiku ka folur para mikrofonit të “Supersport” në lidhje me humbjen e kombëtares ndaj Islandës. Sulmuesi elbasanas shprehu keqardhjen për faktin që kuqezinjtë u kthyen pa pikë nga transfertë nordike, ndërsa foli dhe mbi planet e së…

VIDEO | Gjashtë javë pritje, Sadiku rikthehet te goli

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim të Lavanshi dhe nuk gaboi pak metra larg…

Binaku feston, Ajeti e Sadiku ditë “jo” në Zvicër

Ajo miqësore e mallkuar me Herenvenin vazhdon ta bëjë të vuajë sulmuesin Armando Sadiku. Sulmuesi, i cili këputi ligamentin gjatë verës së shkuar kur ishte pjesë e Levantes, nuk po gjen dot veten as në Zvicër. Lugano e transferoi në janar…

Sadiku: Andorra u mundua të na acaronte, fitorja na kënaq!

Kombëtarja jonë mori një fitore mbrëmjen e sotme ndaj një kundërshtari modest si Andorra. Pas takimit, autori i golit të parë, Armando Sadiku foli për “RTSH” dhe “Supersport”, ku u shfaq i lumtur për këtë fitore. “Fitorja ishte shumë e…

Panuçi me dhimbje koke, dëmtohet një titullar

Armando Sadiku është shqetësimi i ri i Kristian Panuçit. Sulmuesi i Luganos ka kryer vetëm vrapimet rreth fushës me skuadrën dhe më pas është përgatitur i diferencuar. Një problem muskulor i rrezikon futbollistit nga Elbasani sfidën me…

Sadiku: Ju tregoj bastin me Panuçin, dua të… asistoj!

Armando Sadiku mungon prej kohësh në kombëtare, për shkak të një dëmtimi në gju që pësoi në verë me Levanten. Sulmuesi ka nisur të luajë, por në Zvicër. Ai u transferua te Lugano dhe kërkon të kapë formën maksimale. Sot ai doli para mediave…

Sadiku “arma” e Luganos, përballje speciale për sulmuesin

Armando Sadiku u rikthye këtë janar në Zvicër te Lugano, ndërkohë që Levante mund ta blejë atë sërish në verë për një shifër simbolike. Huazimi i tij ishte i pamundur për shkak të rregullores dhe klubet gjetën mënyrën për të bërë të mundur…

U rikthye te goli, zviceranët vlerësim maksimal për Sadikun

Armando Sadiku ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë për Luganon në fitoren suprizuese në transfertën ndaj Lucernës që u mbyll me fitoren 3-0 të skuadrës së sulmuesit shqiptar. Lojtari i kombëtares ishte ai që hapi serinë e…

Panuçi qetëson Hysajn, mesazh edhe për Sadikun e Cikalleshin

Kristian Panuçi do të duhet të presë deri në mars për të drejtuar kombëtaren në një ndeshje zyrtare, ndërkohë që aktualisht ndodhet në Itali. Trajneri i kuqezinjve ka folur së fundmi për situatën e lojatëre të kombëtares dhe i lëshon një…

Sadiku: Më kërkonin në Turqi e Spanjë, ja pse zgjodha Luganon

Armando Sadiku është rikthyer te Lugano në Zvicër. Sulmuesi shqiptar ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol”, ku shpjegoi pse vendosi të rikthehej te skuadra, ku “shpërtheu” vite më parë. Dëmtimi në gju dhe aventura e “hidhur” spanjolle ishin…

Armando Sadiku rigjen buzëqeshjen: Faleminderit, Lugano!

Armando Sadiku kishte oferta edhe nga divizioni i dytë spanjoll, duke nisur nga Almeria, që kishte bërë edhe një ofertë zyrtare për huazim. Megjithatë, sulmuesi i kombëtares sonë ia bëri të qartë Levantes: nëse iki, e bëj për Luganon!…

Zyrtare: “Boom Boom Sadiku”, tani prisni golat

Armando Sadiku bëhet me skuadër të re. Vjen njoftimi zyrtar, teksa është klubi zviceran i Luganos që ka njoftuar transferimin e sulmuesit të kombëtares.  Klubi zviceran njofton se sulmuesi ka kaluar me sukses një ditë më parë testet…

Levante mendon huazimin, “Varet nga dëshira e Sadikut”

Armando Sadiku ende nuk ka luajtur për këtë sezon, pasi dëmtimi i pësuar në gju në miqësoren kundër Herenven në verë e ka penalizuar sulmuesin. Futbollisti i kombëtares shqiptare mund të rikthehet të luajë në mars, ndërkohë që Levante duhet…

VIDEO | Sadikun e do Lugano? Sulmuesi lëshon sinjalin e parë

Armando Sadiku u dëmtua në gusht dhe bëri një ndërhyrje në gju, ndaj edhe rikthimi i tij në fushat e blerta do të vonojë. Në muajin mars sulmuesin mund ta shohim në fushë, ndërkohë që së fundmi për të interesohet edhe Lugano. Në klubin…

Shpëtimi i Sadikut, në Zvicër zbulojnë “skenarin”

Armando Sadiku mund të shitej nga Levante, por një dëmtim në muajin gusht në miqësoren me Herenvenin e ka penalizuar sulmuesin e kombëtares. Rikthimi i tij në fushat e blerta do kohë, por në Zvicër raportojnë se mund të ketë një transferim…

Operohet Roshi, mesazh inkurajues edhe nga Sadiku

I pafat Odise Roshi, i cili duhet të qëndrojë për rreth gjashtë muaj jashtë fushave të blerta. Mesfushori anësor i kombëtares është dëmtuar në një ndeshje me Ahmat Grozni dhe pas kontrolleve mjekësore u vu re që kishte këputje të ligamentit…

Asnjë shenjë nga Sadiku, Levante humb sërish

Armando Sadiku u aktivizuar vetëm 15 minuta në miqësoren që Levante humbi me holandezët e Zvole me rezultatin 1-3. Spanjollët sot kanë zhvilluar një tjetër takim testues dhe sulmuesi i kombëtares nuk është preferuar sërish si titullar. Sot…

Një dëmtim ndryshon gjithçka, të reja për Sadikun

Armando Sadiku është në merkato dhe deri më tani është folur vetëm për interesimin e turqve të Rizespor. Gjithsesi prej kur ka dalë lajmi ka kaluar pak kohë, ndërkohë që sulmuesi i kombëtares ka nisur fazën përgatitore me Levanten. Ende…

Balaj do “rilindjen”, Sadiku&Co. në merkato

Bekim Balaj, si asnjëherë tjetër në karrierë, e ka mbyllur sezonin pa shënuar asnjë gol. Për një sulmues nuk është diçka normale dhe sigurisht që nuk e përjeton mirë. Gjithsesi, duke parë se kishte kaluar një dëmtim, i duhet të jetë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online