Projekti i ri i Milanit mund të nisë me befasinë e madhe!

Xhenaro Gatuzo, me gjithë pasionin dhe grintën që tregon teksa drejton Milanin, nuk pritet të vazhdojë…

“Jo vetëm trajner, por edhe njeri i madh! Kënaqësi të punoja me ty”

Kristiano Ronaldo punoi vetëm një vit me të, por ishte mjaftueshëm për të krijuar një respekt…

Zëvendësuesi i Alegrit, në krye të listës një “ish-rival”

Divorci mes Juventusit dhe Maks Alegrit pritet të sjellë një “çoroditje” të pankinave të gjigantëve evropianë.…

Fjalët e para të Alegrit pas largimit: E ardhmja? Në plazh!

Masimilano Alegri u largua nga Juventusi pas plotë 5 vitesh. 5 sezone të suksesshme për trajnerin…

E bujshme | Në Itali janë të sigurt, Alegri jep nesër dorëheqjen

Media e njohur italiane “Sport Mediaset” ka raportuar një lajmë të bujshëm në lidhje me të…

Alegri: Ajaksi ekip me fat, ne dhe Totenhemi të mbushur me dëmtime

Maksimiliano Alegri është rikthyer të flasë për eliminimin në Champions nga Ajaksi. Në një intervistë për…

Fjalët për largimin e Alegrit, Nedved i vë “vulën”

Masimiliano Alegri me dështimin e pestë radhazi për të fituar një Champions me Juventusin e ka…

Alegri nuk duron më: Konte te Juventusi? Çdo vit ndodh e njëjta gjë me ju!

Kohët e fundit po qarkullon gjithnjë e më shumë lajmi se Antonio Konte mund të rikthehet…

De Biazi: Alegri ka fituar gjithçka në Itali, por e kam një kritikë

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka komentuar debatin e ndodhur të pak ditëve më…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë.…

Paratiçi: Anjeli dhe Alegri janë takuar, Ronaldo e ardhmja e Juventusit

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi tha për mediat italiane se e ardhmja e bardhezinjve është…

Alegri: Ronaldo e ardhmja e Juventusit, futbolli nuk është matematikë

Masimiliano Alegri ka insistuar se Kristiano Ronaldo është e ardhmja e Juventusit, por gjithashtu pranoi se…

Alegri: Luajtëm më mirë se Ajaksi, çuditërisht humbëm

Masimiliano Alegri doli ditën e sotme para gazetarëve për të folur rreth ndeshjes së nesërme ndaj…

Gjendet fajtori i katastrofës bardhezi, tifozët nuk e durojnë më këtë stil loje

Humbja kundër Ajaksit i ka befasuar jashtë mase tifozët e Juventusit. Një surprizë e hidhur për…

VIDEO | Juventusi 22 vite “gërvisht dhe fito”, Alegri bëhet meme

Ajaks mbrëmë bëri një tjetër ekip të madh të kapitullojë. Pas Realit të Madridit ishte Juventusi…

Ftesa e Alegrit: Këtë lojtar e dua në stafin tim, është profesor

Juventusi është një nga ekipet me mbrojtjen më të fortë në botë. Kështu ka qenë gjithmonë…

Ndeshja perfekte, Alegri “ledhaton” lojtarët

Masimiliano Alegri komplimentoi të gjithë lojtarët e tij për paraqitjen e shkëlqyer ndaj Atletiko Madrid. Në…

Tifozët bëhen të padurueshëm, Alegri merr masa ekstreme

Masimiliano Alegri nuk ka një raport ideal me tifozët e Juventusit. Në pamje të parë kjo…

Alegri “zhduket”, çfarë po ndodh me italianin?!

Spekulimet mbi këtë veprim të Alegrit janë të shumta

Formacionet zyrtare, Alegri dhe Simeone zgjedhin “kampionët”

Sfida mes Juventusit dhe Atletiko Madridit është kryendeshja e sotme në Ligën e Kampionëve, me “Zonjën…

Alegri: Champions-i nuk është detyrim për Juven, ja cili është problemi i Moratës

Masimiliano Alegri u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve të pranishëm në daljen për shtyp para takimit…

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3…

Alegri: Dibala shënon pak? Statistikat të shpërqendrojnë, kujtoni Benzemanë

Juventusi kreu një fitore bindëse në transfertë ndaj Sasuolos, teksa fitoi me rezultatin 3 – 0…

Alegri: I dhuruam gola Atalantës, është njerëzore të mos fitosh gjithmonë

Masimiliano Alegri komplimentoi skuadrën e Atalantës pas disfatës së pësuar në Bergamo. Për trajnerin e Juventusit,…

Alegri : Dibala do bëhet madhështor, ja pse dështoi Higuain

Masimiliano Alegri nuk i kurseu komplimentat për paraqitjen fenomenale të Paolo Dibalës, në ndeshjen e fituar…

Alegri: VAR-i të përdoret kur duhet, titullin e humbim po lamë… 37 pikë!

Juventusi arriti një tjetër fitore me shumë vlerë. Bardhezinjtë tani e shohin veten në kuotën e…

Alegri: Më kënaq barazimi, në Itali merremi me gjithmonë me arbitrat

Masimiliano Alegri u shpreh i kënaqur me lojën e skuadrës së tij në ndeshjen ndaj Atalantës,…

Alegri: Fitore e merituar, Ronaldo na jep siguri

Juventusi shihet si një prej skuadrave favorite në Champions League këtë edicion. Bardhezinjtë kanë një skuadër…

Në Angli e bëjnë të sigurt, Juve në sulm për talentin e Junajtid  

Objektivi i numër një i Juventusit është sulmuesi i talentuar i Mançester Junajtid, Markus Rashford. Lajmi…

Alegri “fshikullon” lojtarët: E kishin mendjen te Mançesteri

Juventusi u ndal sot nga Xhenoa, duke i dhënë fund një ritmi fantastik prej tetë fitoresh…

Fillojnë bisedimet, Junajtid kontakton Alegrin

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Drejtuesit e klubit po mendojnë për më…

Alegri: Kam disa kritika për Bernardeskin, doja më shumë gola

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, u shpreh i lumtur nga paraqitja e skuadrës së tij në…

Alegri: Doja ta zëvendësoja Ronaldon, por ishte i bindur për të shënuar!

Juventusi nuk e ndali ritmin as në mesjavë, teksa mundi mbrëmë Kaljarin. Kristiano Ronaldo ishte në…

Alegri i kënaqur, Dibala: Ronaldo ka sjellë entuziazëm!

Juventusi ia doli të fitojë kundër Bolonjës me rezultatin e pastër 2-0 dhe pas ndeshjes trajneri…

Alegri: Ronaldo do pak kohë, do ketë minuta për të gjithë

Trajneri i Juventusit ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e skuadrës së tij ndaj Lacios. Dy…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online