VIDEO | Juventusi 22 vite “gërvisht dhe fito”, Alegri bëhet meme

0

Ajaks mbrëmë bëri një tjetër ekip të madh të kapitullojë. Pas Realit të Madridit ishte Juventusi i Alegrit që shkon para kohe më pushime. “Zonja e vjetër” vuajti lojën e mrekullueshme të “çunakëve” holandezë, të cilët zhvlerësuan golin e Kristiano Ronaldos. Van de Bek e më pas De Ligt i bënë gjëmën Alegrit dhe lojtarëve të tij.

Interesante është një video që po qarkullon vrullshëm në internet me trajnerin bardhezi. Ai para përmbysjes ndaj Atletikos pati thënë: “Të martën do të luajmë, nëse kalojmë mirë, nëse nuk kalojmë do e provojmë vitin tjetër”. Këtë frazë autorët e videos e kanë përshtatur me situatën aktuale.

Pikërisht me frazën e fundit të fjalisë e ka edhe video e montuar. Juventusi ka që nga viti 1997, që nuk e ka fituar Champions. Në video përsëritet çdo herë fraza “ne do ta provojmë përsëri vitin tjetër”, nga viti 1997 deri në vitin që jemi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.