Browsing Tag

Sadiku

Sadiku: Më kërkonin në Turqi e Spanjë, ja pse zgjodha Luganon

Armando Sadiku është rikthyer te Lugano në Zvicër. Sulmuesi shqiptar ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol”, ku shpjegoi pse vendosi të rikthehej te skuadra, ku “shpërtheu” vite më parë. Dëmtimi në gju dhe aventura e “hidhur” spanjolle ishin…

Shkëlqimi i Sadikut, firmos kontratën e re në Stamboll

Loret Sadiku po kalon një moment shumë të mirë në Turqi me skuadrën e Kasimpashës, teksa skuadra nga qyteti i Stambollit ndodhet në vendin e katër të renditjes së kampionatit turk. Futbollisti shqiptar ka qenë një titullar i padiskutueshëm…

Sfida kundër Barcelonës, Levante pa shqiptarët në fushë

Levante do të luajë nesër përballë Barcelonës, ndeshje e vlefshme për “Copa Del Rey”. Sipas mediave spanjolle, trajneri Pako Lopez nuk do të grumbullojë disa lojtarë të rëndësishëm dhe një nga ta është dhe mesfushori Enis Bardhi.…

“Epoka” Panuçi: Statistika e frikshme e sulmuesve

Kristian Panuçi ka debutuar në stolin e kombëtares shqiptare më dy shtator të vitit të kaluar, në ndeshjen ndaj  Lihteshtejnit, takim ky që u fitua falë golave të Roshit dhe Agollit. Deri më tani tekniku italian ka zhvilluar 6 ndeshje…

”Do ta dëgjoni përsëri… bum, bum, erdhi Sadiku”

Nga Moisi Dalipi Edhe pse këto ditë sulmuesi potent Armando Sadiku është duke shijuar pranë familjes pushimet verore pas një sezoni që nuk ka kënaqur fort dëshirat e tij, në intervistën dhënë për “Sport Ekspres” me shumë kujdes sulmuesi…

Sadiku si Ferrari, por tashmë as garazhin nuk po sheh

“Nuk mund të lihet një Ferrari në garazh”, tha Armando Sadiku para pak ditësh, duke iu referuar uljes së shpeshtë në stol te ish-skuadra e tij, Legia e Varshavës, aty ku djaloshi 22-vjeçar Niezgoda, që i mori vendin në formacion, ka shënuar…

“Levante, ashtu si ma ka përshkruar De Biazi”

Ndërkaq, ditën e djeshme u krye edhe prezantimi zyrtar i Armando Sadikut te Levante, me sulmuesin kuqezi që doli në konferencë për shtyp, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. “Jam një sulmues zone, aty ndihem më mirë. Do të jap…

Sadiku shfryn ndaj Legias: A mbahet Ferrari në garazh?

Shkoi me shpresa të mëdha verën e shkuar te Legia e Varshavës, që e bleu për 750 mijë euro nga Zyrihu, por premtimi i Sadikut për të shënuar 20 gola në sezon u harrua shpejt. Ylli i kombëtares sonë zhgënjeu në Poloni, shënoi shumë pak dhe…

Sadiku drejt ëndrrës, ofertë nga kampionati spanjoll!

Aventura e Armando Sadikut në Poloni mund të marrë fund që tani, pasi klubi polak po bisedon me Levanten, klubin e La Liga në Spanjë. Sulmuesi kuqezi, i cili shkëlqeu në Kampionatin Europian dhe gjithashtu te Lugano sezonin e shkuar, nuk…

Presidenti i Legias: Sadiku nuk dorëzohet, më pëlqen

Presidenti i Legias së Varshavës, Darius Mioduski, ka lëshuar një intervistë për portalin polak "Super Express”, ku ka folur për tema të ndryshme dhe natyrisht me interes për ne janë deklaratat në lidhje me Armando Sadikun. Sulmuesi…

Sadiku drejt largimit nga Legia, ofertë nga Turqia

Verën e shkuar Armando Sadiku u transferua në Poloni, duke lënë Zvicrën dhe duke firmosur me Legian, për 500.000 euro në sezon. E pritën shumë mirë, por nga ana tjetër ishte një një transferimet më të rëndësishme të klubit të famshëm polak,…

Sadiku kalon të mëdhenjtë Tare e Kushta!

Është vetëm 26 vjeç, por tashmë është në rrugën e duhur për të thyer çdo rekord golash në Kombëtare... Armando Sadiku shënoi sot golin e parë në ndeshjen miqësore kundër Turqisë dhe ishte goli i dhjetë në karrierë me kombëtaren. Por, nuk…

Sadiku zgjohet, dygolësh pas një muaji “thatë”

Në kampionat ka ngecur te dy golat, shënuar në korrik e gusht, por duket se në kupë Armando Sadikut i ecën më shumë, ndoshta ndikuar edhe nga niveli i ulët i kundërshtarëve. Pasi shënoi dy gola në gusht e shtator në fitore ndaj rivalëve…

Sadiku ia del, titullar në Maqedoni

Lajm i mirë, që në fakt pritej: Armando Sadiku do të jetë gati për sfidën e 5 shtatorit në Maqedoni. Ky është lajmi i rëndësishëm që vjen nga Kombëtarja shqiptare, pas suksesit 2-0 me Lihtenshtajnin, raporton Supersport. Stafi mjekësor…

Serume dhe shumë kura, Sadiku mungon nesër

Armando Sadiku vazhdon të mos jetë i gatshëm për Kristian Panuçin dhe as në stërvitjet e djeshme s’është shfaqur në fushën e lojës. Madje, grykët vazhdojnë ta shqetësojnë, saqë natën e parë ka bërë edhe serume, teksa ka pasur raste që i…

Fundi i muajit të mjaltit, tifozët “masakrojnë” Sadikun

Një muaj në Poloni dhe menjëherë ferr për Armando Sadikun. Zakonisht muajt e parë shërbejnë për ambientim dhe klubi e tifozët tregohen të duruar, por nuk ndodh kështu te Legia. Klubi më i madh polak ka tifozë shumë kërkues, që pretendojnë…

Sadiku bën altruistin, asist për fitoren e thellë të Legias

Armando Sadiku nuk arriti të shënonte, por la gjurmë sot në fitoren e thellë që Legia e Varshavës arriti ndaj Piast Glivices. Ishte ndeshja e pestë në kampionat për Legian, që duhej të fitonte dhe të luante mirë, pasi presioni i javëve të…

Legia në krizë, vuan edhe Sadiku

Eliminimi nga Liga e Kampioneve ka tronditur rëndë Legian, që këtë të shtunë ka pësuar një tjetër disfatë të rëndë. Termalica, ose Bruk-Bet Termalica, e ka mundur 1-0, duke ia ndërlikuar startin e sezonit, pasi Legia ka vetëm 4 pikë në 4…

Sadiku tenton në Europa League, Sherifi në rrugën e tij

Legia e Varshavës e nisi me dështim sezonin. Objektivi madhor i verës dhe i gjithë sezonit, grupet në Champions League, u dogj bujshëm në turin e tretë play-off, ndaj tashmë sytë janë nga Europa League. Në play-off përballë do të jetë…

Telushi gjen fitoren e parë, Sadiku barazim në Poloni

Bruno Telushi ka festuar sot fitoren e parë në aventurën e tij kroate, sepse ekipi i tij Slaven Belupo fitoi 1-0 në debutimin shtëpiak, me gol të shënuar nga Ivanovski në minutën e 60-të. Mesfushori vlonjat ishte sërish titullar, ashtu…

Debutim perfekt për Sadikun, edhe pse goli i tij nuk mjafton

Armando Sadiku është i pabesueshëm: Para pak ditësh firmosi, kreu ndonjë seancë stërvitore në varshavë dhe menjëherë në fushë. Dje nisi kampionati polak për Legian, që u mund 3-1 në fushën e Gornik Zabërzes. Një ndeshje që nuk ishte…

ZYRTARE/ Sadiku firmos për Legian!

Armando Sadiku transferohet zyrtarisht te Legia e Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë ka mbyllur gjithçka pasditen e sotme, ndërsa paradite ka kaluar me sukses kontrollet mjekësore. Sadiku e mbylli sezonin në mënyrë fenonenale, por pas…

Sadiku kalon kontrollet mjekësore, gati firma me Legian

Armando Sadiku është praktikisht i Legias së Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë praktikisht ka mbyllur gjithçka, sepse nga Polonia vijnë lajme se sot paradite ka kaluar me sukses kontrollet mjekësore. Kjo do të thotë se pasditen e…

Befason Sadiku, sot e presin në Poloni!

Armando Sadiku ka javë që pret të mësojë destinacionin e ri, sepse pas huazimit te Lugano, është kthyer te Zyrihu, ku nuk do të qëndrojë, sepse klubi zviceran dëshiron ta shesë urgjentisht, për të arkëtuar sa më shumë, duke parë sezonin…

Sadiku, tani edhe Panathinaikos në garë

Mbetet mister e ardhmja e Armando Sadikut, i cili pas kthimit te Zyrihu pret vetëm të mësojë klubin e ri, sepse në Zyrih nuk do të qëndrojë. Sulmuesi i kombëtares sonë ka shumë oferta, por të gjitha klubet refuzojnë të paguajnë shifrën e…

Kukeli drejt Luganos, asnjë ofertë për Sadikun

Burim Kukeli mund të transferohet këtë verë te Lugano, që duket se nuk bën dot pa shqiptarët, sepse në sezonin e fundit ia pa hajrin Armando Sadikut, por edhe Ezgjan Alioskit. Tani Lugano kërkon mesfushorin ekspert të kombëtares sonë dhe…