Browsing Tag

Orges Shehi

Shehi: Me Kukësin një betejë, uroj të jetë gati edhe Bregu

Të shtunën në mbrëmje, në Korçë do të luhet sfida e parë e javës së 25-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu pret Kukësin e vendit të dytë në renditje. Skuadra korçare i ka vazhduar edhe sot përgatitjet për këtë sfidë dhe në ditën e…

Shehi ka një dilemë të madhe, Dejvi Bregu jep sinjalin e parë

Skënderbeu ka një ndeshje të vështirë të premten. Korçarët, pas humbjes së pësuar me Flamurtarin do kërkojnë të reagojnë. Këtë duhet ta bëjnë pa mbrojtësin Kristi Vangjeli, i cili është i pezulluar me kartonë të verdhë. Zëvendësuesi i tij…

Shehi: Derbi me Flamurtarin, ka diçka që më shqetëson

Skënderbeu është gati dhe do vazhdimësinë pas fitores së arritur në shtëpi me Laçin. Këtë herë korçarët luajnë në një transfertë të vështirë me Flamurtarin. Kjo javë ka qenë disi më e qetë për bardhekuqtë, ndërkohë që përballjen me…

Shehi: Me Partizanin si derbi, jemi pranë një lojtari

Skënderbeu do të nisë ndeshjet zyrtare për këtë vit të ri në sfidën ndaj Besëlidhjes në kupë. Më pas, në fundjavë korçarët do të presin Partizanin në një supersfidë e gjitha për t’u shijuar. Numri një i stolit, Orges Shehi ka folur sot për…

Shehi vlerëson Besëlidhjen: “Kockë e fortë” në Kupë

Nesër në mesditë do të nisin ndeshjet e para të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë, ku Skënderbeu e Partizani do të luajnë në transfertë. Korçarët e luajnë ndeshjen e parë të këtij turi në Lezhë, ndërkohë që Partizani është mysafir në…

Shehi i kënaqur, zbulon afrimin e dytë te kampionët

Skënderbeu dhe Teuta u ndanë në barazim pa gola sot në Durrës dhe tanimë mendojnë për pjesën e dytë të sezonit. Pas takimit, trajneri i korçarëve, Orges Shehi, foli për gjendjen e skuadrës së tij dhe njoftoi afrimin e Shqiprim Taipit në…

Shehi e bën të qartë: Nuk jemi Skënderbeu i dikurshëm

Skënderbeu ka filluar stërvitjen prej disa ditësh në “Tropikal Resort” në Durrës. Ecuria e dobët e dhjetorit, ka bërë që Skënderbeu ta shohë veten në vendin e pestë të tabelës, shtatë pikë larg kryesuesve të Partizanit. Për këtë, por edhe…

Shehi paralajmëron rivalët, Dita mesazh për drejtuesit

Skënderbeu e mbylli vitin jo në mënyrën e duhur, çka ka bërë që edhe vendi i parë të jetë shtatë pikë larg. Gjithsesi në kampin korçar tregojnë se kanë shumë uri për të fituar. Është mesfushori Bruno Dita ai që shprehet kështu në…

Merkato dhe “fundi i mallkimit”, Shehi motivon ekipin

Skënderbeu ka filluar stërvitjen prej tre ditësh në “Tropikal Resort”. Kampionët në fuqi i duhet të lënë pas krahëve ecurinë negative të muajit dhjetor dhe trajneri Orges Shehi është shprehur besimplotë që skuadra e tij do të rikthehet te…

Shehi: Humbje e pafat, më vjen keq që tifozët na kanë braktisur

Skënderbeu pësoi humbjen e parë në Korçë për këtë sezon. Trajneri u shfaq mjaft i mërzitur për disfatën e skuadrës së tij. Në fjalët e tij në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, tekniku durrsak foli lojën e skuadrës dhe numrin e pakët…

Shehi merr në mbrojtje sulmuesit dhe… Jashanicën

Skënderbeu pret Teutën dhe do kërkojë rikthimin te fitorja. Bardhekuqtë barazuan një javë më parë me Tiranën dhe trajneri Orges Shehi pret që skuadra e tij të paraqitet ndryshe. “Është një ndeshje e rëndësishme, skuadrat janë të ngjeshura…

Shehi i dëshpëruar: E humbëm ndeshjen për gabimet tona!

Skënderbeu pësoi një disfatë të hidhur ditën e sotme ndaj Laçit, në shifrat 2-0. Pas sfidës numri një i pankinës korçare, Orges Shehi foli në emisionin “Gol pas goli” në “Supersport”, ku evidentoi faktin që Skënderbeu u ndëshkua për gabimet…

Shehi: Harrojeni Partizanin, këtu kemi ardhur me punë

Skënderbeu pret Kastriotin e Krujës të shtunën, në orë 17:00. Fitorja në kryeqytet përballë Partizanit ka rritur entuziazmin në kampin korçar, të cilët parakaluan të kuqtë në renditje dhe tashmë kryesojnë kampionatin shqiptar. Trajneri…

Shehi: Teqja njeriu i ndeshjes, Kamza meritoi më shumë

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi e pranoi se skuadra e tij bëri një ndeshje të dobët dhe se skuadra e Kamzës meritoi më shumë në këtë ndeshje. Për “Supersport” në “Gol pas Goli”, tekniku durrsak komentoi dhe paraqitjen e mirë të…

Shehi jep “recetën” për një Skënderbe fitues

Orges Shehi, trajneri i Skënderbeut, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e nesërme me Kukësin. Ai është shprehur se ekipi i tij është gati dhe do të vijojë me paraqitjet e mira në fushën e blertë. “Vijmë pas një barazimi…

40 fjalë shqip, ose gjoba për të huajt te Skënderbeu!

Skënderbeu po bën mirë këtë sezon, teksa kryeson kampionatin pa pesë javësh. Gjatë kësaj vere ka pasur ndryshime të shumta në ekip, ndërkohë që edhe në krye të pankinës u emërua Orges Shehi. Durrsaku së fundmi ka marrë një vendim dhe ka…