Browsing Tag

Leo Mesi

Argjentina i vendos kushte Marokut: Mesi nuk preket!

Më datë 26 mars, përfaqësuesja e Argjentinës do zhvillojë një miqësore në Rabat të Marokut kundër kombëtares së shtetit nga Afrike e veriut. Federata marokene ka paguar që të sjellë yjet amerikano-jugor në shtetin e tyre, por kjo është një…

VIDEO | E pamundura ndodhi, e majta e Mesit është katastrofë

E kemi parë me qindra herë momentin kur Lionel Mesi i vetëm përballë portierëve nuk tregon mëshirë me të majtën e tij. Asnjë lojtar nuk të jep aq siguri para porte sesa “pleshti” kur bëhet gati të gjuajë me këmbën e tij të preferuar...…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

VIDEO | Barça merr tri pikët, Mesi vendos rekordin historik

Barcelona mundi me rezultatin 3 – 0 Eibarin dhe vazhdon të mbajë pesë pikë larg ndjekësit e Atletiko Madrid. Suarez ishte lojtari më i mirë i takimit me dy gola dhe një asist, por skenën e merr sërish Leo Mesi, i cili me finalizimin e tij…

Kur River Pleit nuk besonte te 13-vjeçari… Leo Mesi!

Eduarto Abrahamian është një trajner, i cili ka luajtur për tre sezone si mbrojtës me River Pleit në fillimet e viteve 80’, ndërsa më vonë, ai ka punuar me ekipet e moshave të klubit të “milionerëve”. Në një prononcim për “Goal America”, ai…

Bartomeu nuk shqetësohet: Skuadra do të reagojë dhe pa Mesin

Leo Mesi do të qëndrojë tre javë larg fushave të blerta, si pasojë e një dëmtimi në ndeshjen kundër Seviljes. Një dëmtim në momentin më të keq për kapitenin e Barcelonës, pasi në prag janë përballjet me Realin e Madridit dhe dopio sfida me…

Prapaskenat, presidenti i Sitit zbulon operacionin “Mesi”

Presidenti dhe administratori i deleguar i Mançester Sitit, Khaldun Al Mubarak ka rrëfyer një detaj interesant sa i përket merkatos së klubit anglez. Gjatë një konference për shtyp, kur është pyetur se cilin lojtar do të dëshironte të…

Mesi është njeriu i rekordeve, sonte vendosi një të ri

Lionel Mesi padyshim që është një nga më të mëdhenjtë e futbollit në të gjitha kohërat. Cilësitë e tij i dinë të gjithë dhe për të flasin edhe numrat, pasi ka fituar çdo trofe të mundshëm me klube me fanellën e Barcelonës. Do të mbahet…

Mesi kërkon “dopio-rekordin” e veçantë

Barcelona pret Alaveshin në ndeshjen hapëse të La Ligës, që do të luhet ditën e shtunë. Tifozët janë gati për të shijuar fitoren e parë, por edhe për të festuar një gol historik. Për momentin Barcelona ka shënuar 5999 gola në kampionatin…

Mesi flet si kapiten: Rikthejmë Champions-in në Barcelonë

Mbas largimit te Andres Iniesta, shiriti i kapitenit ka kaluar në krahun e Lionel Mesit. Diçka normale dhe logjike. Argjentinasi është gati të nisë sezonin e parë si kapiten i kampionëve të Spanjës. Në fjalën e mbajtur para sfidës për…

Vendimi i Mesit, a është një sinjal lamtumire?

Leo Mesi është tërhequr “përkohësisht” nga kombëtarja e Argjentinës. Ylli i Barcelonës është lodhur me presionin e madh dhe siç ka rënë dakord me teknikun Skaloni, ai nuk do të grumbullohet për ndeshjet e ardhshme miqësore. Siç raporton…

Mesi apo Ronaldo? Simeone sqaron meselenë e madhe

Gjatë Botërorit të Rusisë nuk munguan kritikat e shumta ndaj Kombëtares Argjentinase. Trajneri, shumë lojtarë, dhe Leo Mesi. Të gjithë nën akuzë. Njëri prej kritikëve ishte dhe trajneri i Atletikos, Diego Simeone. Një bisede zanore në…