Browsing Tag

Kamza

Ish-portieri i Kamzës gjen ekip, transferohet në Kosovë

Trajneri i skuadrës kosovare Drita, Shpëtim Duro ka hedhur sytë nga Superiorja për të përforcuar skuadrën e tij, që këtë sezon është shumë larg objektivave. Kampionët në fuqi të Kosovës kanë afruar një portier nga kampionati shqiptar i…

Fukui: Na duhen përforcime, keqardhje për pozicionin

Masato Fukui ka qenë vendimtar me golat e tij për Kamzën. Japonezi ndërkohë ka një mesazh për drejtuesit dhe lidhet me afrimet në ekip, që sipas tij janë të domosdoshme. Mesfushori anësor flet edhe për përgatitjet e skuadrës së tij gjatë…

Dy gola në Kamza-Kastrioti, por në fund nuk ka fitues

Kamza dhe Kastrioti janë përplasur në një miqësore sot, sfidë e cila është zhvilluar në periferi të kryeqytetit dhe është mbyllur në baraspeshë totale mes dy ekipeve. Në pjesën e parë, nuk kishte gola dhe skuadrat ishin disi më të…

Vjen edhe njoftimi, tjetër largim nga Kamza

Kamza ka bërë disa largime deri më tani, ndërkohë që në mënyrë zyrtare tashmë njoftohet edhe largimi i portierit Mario Kirev. Bullgari u afrua në fund të merkatos së verës, por u penalizua edhe nga rregullorja që lejon vetëm katër të huaj…

Lituania e josh më shumë, Adili i thotë jo Superiores

Mevlan Adili u largua para disa ditësh nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës, ku një sezon më parë fitoi gjithçka. Qendërmbrojtësi nuk gjeti hapësira këtë vit dhe kërkoi largimin. Kuqezinjtë nuk u bënë pengesë dhe e lanë të lirë. Në…

Gjoka për mbijetesën: Në Superiore skuadra që gabon më pak

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka duket i bindur për çështjen e mbijetesës dhe është optimist sa i takon gjysmës së dytë të sezonit. Për “RTSH Sport”, Gjoka pranoi se duhet të funksionojnë të gjitha hallkat që një skuadër të ketë sukses, si…

Lëvizja e tretë e Kamzës, zyrtarizohet një portier

Kamza ka zyrtarizuar lëvizjen e tretë në hyrje. Klubi periferik nga kryeqyteti ka njoftuar afrimin e portierit Elidon Selaci. Ai u aktivizua ditën e djeshme në miqësoren kundër Burrelit, ndërkohë që tanimë ka ardhur edhe njoftimi zyrtar.…

U lakua për te Laçi e Kamza, tani është lojtar i lirë

Shumë skuadra në Superiore po synojnë të përforcohen sa më shumë këtë merkato janari dhe ekipet nga kampionati ynë po shqyrtojnë shumë alternativa, kryesisht jashtë vendit. Një nga emrat më të lakuar ka qenë Mevlan Adili, mbrojtësi…

FOTO | Kamza zyrtarizon sot sulmuesin meksikan

David Izazola duket se do të jetë zgjidhja e trajnerit Gjoka për repartin e sulmit. 27-vjeçari ishte prej kohësh një transferim i skuadrës periferike të kryeqytetit, por sot është bërë zyrtarizimi i tij. Drejtori sportiv i Kamzës, Andi…

FOTO | Lëvizjet te Kamza, tashmë gjithçka zyrtarizohet

Edhe pse kanë qarkulluar si lajme dhe gjithçka ka qenë e sigurt, afrimi i Shalës dhe largimi i Frashërit janë zyrtarizuar edhe nga klubi i Kamzës. Skuadra periferike e kryeqytetit ka zyrtarizuar gjithçka në platformën “Facebook”.…

Gjoka: Pa Frashërin e vështirë, ja si shpëton Kamza

Trajneri i Kamzës Ernest Gjoka ka përpara vetes një mision të vështirë, teksa duhet të shmangë rënien e skuadrës nga Kategoria Superiore. Në një intervistë për “Supersport”, tekniku kryeqytetas flet mbi punën në fazën përgatitore dhe për…

Godet Kamza, huazon nga kampionët një mbrojtës

Skuadra e Kamzës ka bërë afrimin e dytë të merkatos së dimrit. Mbas sulmuesit meksikan David Izazola, lojtari më i ri që do t’i bashkohet skuadrës së Ernest Gjokës është mbrojtësi i majtë Arbër Shala. Mëngjarashi vjen në…

E duan Laçi dhe Kamza, Shkëndija bën “bllokadë”

Laçi dhe Kamza kërkojnë të përforcohen dhe sytë janë hedhur edhe nga Maqedonia. Një nga lojtarët e piketuar është Mevlan Adili, 24-vjeçari që luan në qendër të mbrojtjes dhe në linjën e djathtë në rast të ndonjë urgjence. Mësohet se për…

Malota dhe prapaskenat e merkatos, Firat “ngacmon” Kamzën

Renato Malota një ditë më parë nuk doli në tsërvitje me Vllazninsë, ndërkohë që te Kamza e duan qendërmbrojtësin. Gjithsesi në Shkodër kërkojnë të mohojnë gjithçka, teksa ka folur drejtori sportiv Engin Firat. “Lajmet për një ofertë për…

Partizani këmbëngul, marrëveshje me mbrojtësin vlonjat

Tashmë është çështje orësh dhe Partizani do të bëhet me mbrojtës të ri. Të kuqtë kanë ditë që bisedojnë me Kamzën dhe Hektor Idrizajn dhe me mbrojtësin e kanë arritur me kohë marrëveshjen verbale. Kamza vazhdon të rezistojë, sepse kërkon…

Qaqi te Kamza? Tanimë nuk ka më dyshime

Harallamb Qaqi për herë të parë në Shqipëri veshi fanellën e Partizanit, por me të kuqtë nuk pati hapësira. Dy sezone te Laçi e bënë qendërmbrojtësin një dëshirë merkatoje për shumë klube. Ernest Gjoka e donte te Kukësi që pasi doli…

Shkurtaj-Idrizaj, dyshja që zgjidh hallet e Superiores

Merkato ka nisur, edhe pse nga 1 janari klubet do të kenë të drejtën për të regjistruar afrimet e bëra. Drejtuesit e klubeve të Superiores po mundohen t’i mbyllin sa më shpejt marrëveshjet me lojtarë që duan, sidomos ato klube që fazën do e…

Partizani do Idrizajn? Presidenti Qarri u tregon kushtin

Hektor Idrizaj është objektiv i Partizanit. Trajneri Skënder Gega do nën urdhrat e tij një mbrojtës të djathtë, pasi aktualisht ka në dispozicion vetëm Labinot Ibrahimin. Vlonjati i Kamzës është në listën e dëshirave të të kuqve dhe mes…

Shkëlqen te Kamza, Avdylit i japin një çmim të veçantë

Sigurisht që çdo lojtar futbolli mendon se gjatë karrierës së tij mund të marrë çmime të ndryshme për aftësitë në fushën e lojës, por në kohët moderne sportistët nderohen edhe me çmime të veçanta. Qytetet apo komunat shpesh herë mundohen që…

Largimi i Gjorgievskit, Teuta e gjen direkt pasuesin

Bojan Gjorgievski është larguar nga Teuta pas një viti me durrsakët. Mbrojtësit maqedonas i përfundoi kontrata dhe nuk pati rinovim, duke bërë që 26-vjeçari të dalë lojtar i lirë. Mbrojtësi i djathtë i ka luajtur të gjitha takimet e këtij…

Rinovon Ilir Avdyli, Kamza paralajmëron klubet e tjera

Kamza ka bërë një lëvizje të rëndësishme në merkato, teksa ka rinovuar me një nga lojtarët titullarë. Kështu, klubi periferik i kryeqytetit ka njoftuar rinovimin e kontratës me portierin Ilir Avdyli. Jo vetëm kaq, por Kamza ka edhe një…

U largua nga Kukësi, Zguro përfundon në darkën e ish-ekipit

Prej ditës së sotme Vangjel Zguro është një lojtari i lirë. E ardhmja e mbrojtësit pogradecar mbetet ende një enigmë, por me siguri “CV”-ja e pasur e 23-vjeçarit do t’ia bënte të lehtë të gjente një tjetër ekip në Superiore. Rastësia e…

RENDITJA | Java e Kukësit, Skënderbeu për faqe të zezë

Java e 18-të mbylli dhe fazën e dytë të Superiores, ose e thënë ndryshe gjysmën e kampionatit. Skuadrat e gjysmës së sipërme të tabelës duket se janë shpërqendruar disi duke parë nga merkato, pasi vetëm një nga 6 skuadrat e para ka mundur…