U largua nga Kukësi, Zguro përfundon në darkën e ish-ekipit

0

Prej ditës së sotme Vangjel Zguro është një lojtari i lirë. E ardhmja e mbrojtësit pogradecar mbetet ende një enigmë, por me siguri “CV”-ja e pasur e 23-vjeçarit do t’ia bënte të lehtë të gjente një tjetër ekip në Superiore.

Rastësia e solli që pak orë pasi lajmëroi ndërprerjen e kontratës me verilindorët, Zguro të merrte një ftesë për të qenë i pranishëm në darkën e ish-klubit të tij Kamzës. Për momentin nuk bëhet e ditur nëse palët janë në negociata, por dallohet që midis lojtarit dhe klubit të Kamzës ka një raport të mirë

src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKamzaOfficalPage%2Fposts%2F1167838560050850&width=500″ width=”500″ height=”407″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”>

Rikthimi i Zguros do të zgjidhte një nga problemet më të mëdha të skuadrës së Ernest Gjokës, pasi Kamza vuan prej kohësh në pozicionin e mbrojtësit të majtë, që deri më tani është mbuluar më së shumti nga Idrizaj, por në mungesë të vlonjatit, alternativat për atë pozicion kanë qenë të pakta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.