Browsing Tag

IPKO SUPERLIGA

VIDEO | Tani është zyrtare, Emini me skuadër të re

Izair Emini është larguar nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës, aty ku u shpall kampion i Maqedonisë. Me kuqezinjtë tetovarë, Emini bëri një sezon të shkëlqyer, duke luajtur 25 ndeshje dhe duke shënuar 11 gola në kampionat. Pas dy…

Mezani me mision, tani do sulmuesin e Tiranës

Xhekson Ferreira, Shkëlzen Ruçi dhe Oltion Rapa e ndoqën Gentian Mezanin nga Luftëtari te Gjilani, ndërkohë që trajneri vlonjat kërkon të afrojë edhe një tjetër lojtar nga Superiorja në skuadrën e tij. SportEkspres.com mëson se bëhet fjalë…

Mezani “bastis” Luftëtarin, vjen firma e radhës

Gjilani ka bërë një tjetër përforcim. Pas brazilianit Xhekson dhe portierit Shkëlzen Rucci, këtë herë ka nënshkruar me skuadrën e drejtuar nga Gentian Mezani edhe mbrojtësi Oltion Rapa. “Xholi” i bluzinjve u largua nga Luftëtari si lojtar i…

“Tërbohet” klubi i Ipko Superliga, shkak Dunga e Orelesi

Ismael Dunga dhe Nureden Orelesi janë dy nga lojtarët e lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra e Gjilanit në Kosovë. Sulmuesi në fakt ka arritur marrëveshjen me Kukësin dhe nesër pritet të hidhet firma në kontratë. Edh për mesfushorin…

Edhe kapiteni lë Flamurtarin, Kosova e pret

Flamurtari njeh vetëm largime. Agustin Torasa dhe Elton kanë firmosur të Tirana dhe presin t’u bashkohet edhe Idriz Batha, kurse Emiljano Musta është prezantuar te Kukësi. Edhe një pjesë e mirë e lojtarëve të tjerë kanë oferta të…

“Do jetë risia e radhës”, prezantohet Sebino Plaku

Sebino Plaku është lojtari i radhës që zgjedh ta vazhdojë karrierën në Kosovë. Sulmuesi, i cili dy sezonet e fundit është aktivizuar me Kamzën, ka pranuar ofertën e Llapit dhe sot është prezantuar te skuadra e re. Aty ai gjen edhe…

Emini e mbyll me Shkëndijën, gati të vishet “i kuq”

Izair Emini është lojtar i lirë, pasi kontrata me Shkëndijën e Tetovës i ka përfunduar. Dy sezone t ëmira për sulmuesin, që pati mundësinë të shpallej kampion. Sezonin e fundit Emini arriti të shënonte 11 gola, ndërkohë që tanimë pritet të…

Ofertë super për Sebino Plakun, zyrtarizimi pranë

Sebino Plaku ka një ofertë konkrete dhe shumë shpejt mund të vendosë për të ardhmen e tij. Edhe pse prej muajsh vetëm stërvitet individualisht, për sulmuesin interesimi nuk mungon. Llapi në Kosovë e dëshiron sulmuesin dhe Telesport raporton…

Firmos Shkëlzen Ruçi, transferohet në Kosovë

Shkëlzen Ruçi është lojtari i radhës që lë Superioren dhe nënshkruan në Kosovë. Portieri nga Elbasani kishte disa oferta, por ka vendosur të bashkohen me trajnerin Gentian Mezani te skuadra e Gjilanit. Ditën e sotme drejtues të klubit…

Kampionët hapin merkaton, firmos ish-lojtari i Skënderbeut

Feronikeli, klubi kampion i IPKO Superligës së Kosovës po kompleton ekipin për t’u bërë gati për ndeshjet e turit paraeliminator të Champions League. Përforcimi i parë i skuadrës nga Drenasi është mesfushori Argjend Malaj. Futbollisti…

Llapi e ndan mendjen, i beson sërish portierit shqiptar

Llapi, pasi rinovoi me mbrojtësin Elvis Prençi, ka arritur marrëveshjen për vazhdimin e bashkëpunimit edhe për një vit me portierin Eglant Haxho. Klubi nga Podujeva është i kënaqur me paraqitjet e bëra nga portieri shtatlartë, i  cili në…

Drita fiton duelin me Laçin, gati firma me mbrojtësin

Llapi ka njoftuar disa largime deri më tani, ndërkohë që drejtuesit e klubit nga Podujeva po punojnë edhe për ta përforcuar ekipin me lojtarët e duhur. Një prej lojtarëve qe e ka mbyllur bashkëpunimin me skuadrën e drejtuar nga Tahir…

Gjilani sytë në Superiore, zbulohet një objektiv i Mezanit

Gjilani para pak ditësh ka nënshkruar me mbrojtësin Erlis Frashëri, ndërkohë që trajneri Gentian Mezazni kërkon të afrojë në skuadrën e tij edhe të tjerë futbollistë nga Superiore. SportEkspres.com mëson se një objektiv tjetër i gjilanasve…

Mustafa te Bylisi? Klubi: Nuk kemi asnjë kontakt

Dose Kofi është i pari largim nga Bylisi, ndërkohë që ende nuk ka bërë asnjë afrim. Një ditë më parë u raportua nga mediat në Kosovë se është arritur akordi me mesfushorin Ilir Mustafa. Lojtari në fjalë ka dalë i lirë nga Liria e Prizrenit,…

Llapi e bind, firmos ish-mbrojtësi i Lushnjës

Bruno Arrabal zgjodhi Kosovën për të vazhduar karrierën dhe konkretisht klubin e Llapit. Mesfushori braziliani pranoi ofertën, ndërkohë që klubi nga Podujeva vijon me punën në merkato dhe së fundmi ka ardhur edhe një rinovim i rëndësishëm.…

Nika&Co. e mbyllin me Gjilanin, gjithçka është zyrtare

Gjilani ka vendosur ta ndërtojë ekipin nga fillimi, pasi një pjesë e mirë e titullarëve janë larguar pas përfundimit të kontratave. Ditën e sotme klubi që garon në IPKO Superliga e Kosovës ka dalë me një njoftim ku bën me dije se nuk do të…

Firmos Bruno Arrabal, befason me skuadrën e re

Bruno Arrabal u largua drejt Brazilit pas përjashtimit të Kamzës, por do të mbetet në trojet tona. Mesfushori ka në shkruar me skuadrën e Llapit në IPKO Superliga e Kosovës dhe klubi nga Podujeva i gëzohet kësaj lëvizjeje në merkato.…

Heroi i titullit në Kosovë “prangoset” nga kampionët

Merkato e Feronikelit ka nisur dhe klubi nga Drenasi ka bërë me dije se pjesë e tyre do të mbetet edhe për dy sezone Yll Hoxha. Anësori i djathtë, i cili në Kosovë po aktivizohet në mbrojtje, ka qenë sot në zyrat e klubit dhe ka firmosur…

Kukësi sfidon Dritën, tenton “yllin” e Llapit

Është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe në janar për të pati shumë oferta, por në fund u pa e udhës të vazhdonte të qëndronte te Llapi. Kuptohet që bëhet fjalë për Festim Alidemën, sulmuesin anësor që luan mirë me të dyja këmbët…

KEK-u për ‘Guinness’, edhe më dobët se Laçi famëkeq

Feronikeli u shpall kampion në Kosovë, ndërkohë që KEK-u ishte skuadra e parë që matematikisht kishte rënë nga kategoria. Diçka e tillë për ta ka ndodhur me një rekord negativ. Në 33 ndeshje të kampionatit, kjo skuadër nuk mori më shumë se…

Zbulohet pasuesi i Belicës, Partizani tenton një dardan

Partizani po mendon të afrojë një qendërmbrojtës, pasi gjasat janë që Egzon Belica të mos rinovojë kontratën. Një ofertë nga Turqi e ka tunduar atë, ndërkohë që në kampin e kuq kanë nisur të lëvizin për të gjetur një tjetër lojtar për…

IPKO Superliga: Gjilani ende gjallë, Ferizaj shkatërron KEK-un

Janë luajtur sot dy ndeshje të vlefshme për javën e 32-të në kampionatin kosovar të futbollit, IPKO Superliga. Ferizaj luajti në transfertë përballë KEK-ut, që renditet në vend të fundit me vetëm 1 pikë. Kjo sfidë u mbyll me fitoren e miqve…

Zërat për largimin e Mezanit, Gjilan sqaron gjithçka!

Kohët e fundit është spekuluar shumë për sa i përket një largimi të mundshëm të Gentian Mezanit nga drejtimi i Gjilanit. Mediat kishin raportuar se në fundin e sezonit, trajneri vlonjat do të largohej nga klubi gjilanas. Lidhur me këto…

Flamurtari lë “zonën e ftohtë”, përmbys KEK-un

Flamurtari ka bërë detyrën kundër KEK-ut të vendit të fundit, por nuk ka qenë aq e lehtë sa pritej. Gjithçka u mbyll me fitoren 2-1 të skuadrës nga Prishtina, triumf që erdhi me përmbysje. Kur ishin luajtur thuajse rreth gjysmë ore lojë,…