Browsing Tag

Bolonja

VIDEO | 105 ditë pa shënuar, merr fund pritja e Susos

Milani ka mbyllur pjesën e parë të takimin ndaj Bolonjës në avantazhin e një goli. Ishte futbollisti spanjoll Suso, ai që ka vënë emrin në listën e shënuesve pas një kohe të gjatë. Suso është rikthyer të shënojë për Milanin pas më shumë…

Pëlqehet nga dy klube, Dermaku drejt Serie A

Kastriot Dermaku po zhvillon një sezon shumë të mirë me Kozencën në Serie B. Paraqitjet e qendërmbrojtësit të kombëtares kuqezi janë vënë re nga klube të Serie A. Bolonja dhe Torino interesohen për shërbimet e tij, por të parët janë në…

Romanjoli: U treguam të ngathët, të gjithë jemi fajtor…

Alesio Romanjoli u rikthye në fushë pas më shumë se një muaji në tribuna për shkak dëmtimi. Kapiteni i Milanit foli për “Sky Sports” pas barazimit 0 – 0 ndaj Bolonjës. Qendërmbrojtësi adresoi problemin e shënimit të golave dhe premtoi…

Ndeshja speciale e Inzagit: Ja kush është ylli i Milanit

Bolonja pret nesër në mbrëmje Milanin në një ndeshje shumë të rëndësishme për të dy ekipet. Ekipi i Pipo Inzagit nuk fiton prej kohësh, kontestimet e tifozëve kanë prekur kulmin, ndërsa trajneri do të përballet me dashurinë e jetës së tij,…

FOTO | Shpëton vetëm Inzagi, të tjerët “në varr”!

Bolonja po përjeton një periudhë tepër të vështirë dhe ndodhet në krizë. Ekipi i drejtuar nga Pipo Inzagi renditet e treta nga fundi në kampionatin italian me 11 pikë dhe ka nëntë ndeshje pa fituar. Një ecuri e tillë ka sjellë reagimin dhe…

Empoli nxiton për Veselin, Torino “piketon” një shqiptar

Frederik Veseli është pjesë e Empolit që prej verës së vitit 2016, ndërkohë që skuadra italiane e ka në planet e saj afatgjata mbrojtësin shqiptar. Sikurse raporton “Gazetta dello Sport”, së fundmi ka pasur bisedime për nënshkrimin e…

Inzagi: Sot pashë Xhemajlin e vërtetë, Gatuzos i uroj fitore

Të mos ishte për penalltinë e kthyer në gol pesë minuta përpara fundit të ndeshjes nga Boateng, Bolonja do të kishte marrë fitoren e parë në transfertë. Megjithatë, Filipo Inzagi ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij dhe ndalet…

Kasano “mesazh” Inzagit, kërkon rikthimin në Serie A

Antonio Kasano është pa ekip që prej janarit të vitit të kaluar. Por, edhe pse një vit e gjysmë pa luajtur futboll profesionist, Kasano i ka lënë të hapur mundësinë e një rikthimi në futboll, madje 36- vjeçari pretendon të rikthehet në…