Browsing Tag

Bakaj

VIDEO | Tjetër gol për Bakajn, është ai lideri i Soligorskit

Sulmuesi shqiptar, Elis Bakaj është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës bjelloruse, Shaktar Soligorsk. 30-vjeçari ka gjetur shpeshherë rrugën e rrjetës me këtë fanellë dhe është lider i sulmit. Edhe në takimin e sotëm përballë…

Bakaj rikthehet te goli, Shaktari sheh drejt Europës

Shaktar Soligorsk ka arritur që të mundë kampionët e Bates sot në mbrëmje, me ekipin e Elis Bakajt që arriti të fitonte me rezultatin 3-0. Ish-sulmuesi i Kukësit realizoi golin e tretë vetëm pesë minuta para fundit të kohës së rregullt,…

VIDEO | Bakaj rikthehet tek goli dhe nderon Soligorskin

Elis Bakaj është rikthyer tek goli, duke qenë vendimtar në suksesin e Shaktar Soligorskit ndaj Gorodeja. Sulmuesi arriti që të gjente rrugën e rrjetës në pjesën e dytë, duke i dhënë tre pikë shumë të rëndësishme skuadrës së tij.…

Bakaj në çerekfinale, “buzeqesh” dhe Uzuni në Kroaci

Edhe pse mesjavë, sot ndeshjet kanë qenë të shumta. Në shumë vende janë luajtur ndeshje kupe dhe kjo ka ndodhur edhe në Kroaci, ku Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati i janë gëzuar kualifikimit në turin pasardhës. Që të dy ishin titullarë në…

“Thatësirë” e sulmuesve kuqezi, debuton dhe Cikalleshi

Nuk duket se është një moment i mirë për sulmuesit kuqezi në Europë. Asnjë nga lojtarët e vijës ofensive nuk ka mundur që ta gjejë dot rrugën e rrjetës edhe pse kanë qenë në fushën e blertë. Sokol Cikalleshi ka debutuar me fitore me…

Bakaj “çmend” Bjellorusinë, vjen goli i radhës

Elis Bakaj nuk e filloi siç duhet aventurën e tij te skuadra e Shaktjor Soligorskit, por kryeqytetasi e ka hedhur pas fillimin e keq, duke treguar më në fund se përse ka qenë një ndër futbollistët më të kërkuar në superiore gjatë viteve të…

Bakaj mrekullon Bjellorusinë, sulmuesi sërish protagonist

Elis Bakaj po shkëlqen në kampionatin bjellorus. 31-vjeçari ka shënuar në fitoren 1-3 në trasnfertë ndaj skuadrës së Sluckit .Pesë gola në 6 ndeshjet e fundit, gjithnjë e më vendimtar, pas një fillimsezoni ku po i mungonte goli. Shahtjor i…

Më në fund zhbllokohet Bakaj, “perlë” në Europë

Janë dashur gjashtë muaj, por Elis Bakaj më në fund ia ka dalë të gjejë për herë të parë rrugën e rrjetës për skuadrën e bjelloruse të Shaktar Soligorskit. Kryeqytetasi ka realizuar golin e dytë në ndeshjen në kuadër të raundit të parë…

Bakaj asist, Shahtjori fiton sërish

Elis Bakaj është ambientuar shumë mirë te Shahtjor  Soligorsk në Bjellorusi, sepse është kthyer në një pikë referimi dhe luan në disa pozicione në fushë, me një rendiment shumë të mirë. Dje Shahtjori fitoi sërish, 2-1 kundër Gomelit,…

Bakaj nis aventurën bjelloruse, prezantohet në Soligorsk

Elis Bakaj është zyrtarisht futbollist i Shahter Soligorsk në Bjellorusi. Sulmuesi, i cili është ende shënuesi më i mirë në Superiore, ka lënë Kukësin për të shkuar në Soligorsk, aty ku i kanë ofruar një pagë të shkëlqyer për një sezon,…

Bakaj: Kemi ende punë për të bërë

Alijev ka nisur të shënojë, Guri po ashtu, por Elis Bakaj mbetet golashënuesi i Kukësit. Edhe pse nuk është sulmues i parë, Bakaj arriti të realizonte një supergol në ndeshjen e djeshme ndaj Teutës, ndërsa pas saj u shpreh: “Nuk ishte…

Dëmtimet te Kukësi, Elis Bakaj drejt riaftësimit

Mbrojtësi gjirokastrit humbet dhe ndeshjen me Lushnjen, Bakaj ka shanse për rikuperim. Milinkoviç kërkon zgjim nga skuadra Jurgen Zela Kukësi u është rikthyer përgatitjeve pas humbjes me Skënderbeut. Pas dy ditëve pushim, skuadra…

Shënon vetëm Bakaj, Guri “digjet” nga Alijev

Nëse ka një repart që po shqetëson shumë për momentin te Kukësi është sulmi. Emra të rëndësishëm dhe me peshë, por prodhimtaria e dobët. Para fillimit të kampionatit, të gjitha skuadrat do të firmosnin për repartin ofensiv të verilindorëve,…

Bakaj luajti me injeksion, tashmë rrezikon jo pak

Elis Bakaj është goleadori i Kukësit këtë edicion të ri. Tre gola në katër ndeshje dhe i graduar si lideri i heshtur i Kukësit, pasi të gjithë sytë janë te Alijev, ndërkohë që sulmuesi kryeqytetas vijon punën. Përballë Skënderbeut realizoi…

Bakaj dhe Hallaçi në fushë, Shameti në “ajër”

Ylli Shameti vijon seancat e terapisë dhe tashmë çdo ditë e më shumë larg skuadrës zbeh shanset që të jetë i gatshëm për ndeshjen me korçarët. Kukësi është i përqendruar te ndeshja e javës së katërt, teksa përballë do të jetë…

Bakaj asgjë shqetësuese, Shameti në luftë me kohën

Sulmuesi nuk ka asgjë serioze, por shqetësuese është gjendja e Shametit që nuk dihet nëse do ia dalë të rikuperohet në kohë për Skënderbeun Elis Bakaj la fushën lojës përballë Egnatias pa u mbushur 13 minuta lojë. Sulmuesi kryeqytetas…

Bakaj: Preferoj të luaj si sulmues, Kamza më befasoi

Sulmuesi i Kukësit tregon se “shkundja” e presidentit bëri që skuadra të arrinte rezultatin. Dedikim dhe ftesë për tifozët Elis Bakaj është autori i golit të parë të këtij edicioni. Goli i parë me fanellën e Kukësit, që ka një vlerë të…

Bakaj: Kampionat shumë i vështirë, pikët prioritet

Sulmuesi Elis Bakaj ka gjetur golin e parë me fanellën e Kukësit, duke zgjidhur ndeshjen kundër Kamzës me qetësinë që tregoi në transformimin e penalltisë. Pas ndeshjes, në mikrofonin e Supersportit Bakaj shprehu kënaqësinë për pikët, në…

Kampionët i shpëton një penallti, Kamza e pafat

Në teori ishte një ndeshje pa shumë histori, në praktikë rezultoi një ndeshje e vuajtur, e fituar me shumë fat për Kukësin. Përfundoi 1-0, në një ndeshje shumë të vështirë për Kukësin, që triumfoi me një 11-metërsh të fituar nga Alijev dhe…

Bakaj: Kukësi sfidë stimuluese, edhe Flamurtari për titull

Elis Bakaj ka qenë një ndër goditjet më të mëdha të Kukësit dhe të gjithë Superiores në merkaton e kësaj vere. Pas disa muajsh të shkëlqyer te Vllaznia, ku ndarja nuk ishte fort e mirë për shkak se Bakaj nuk dëshironte të luante në finalen…

Lamtumirë Tirana, Edvan Bakaj firmos në Kosovë

Edvan Bakaj e mbyll me Shqipërinë, për momentin. Portieri i Tiranës ka vendosur ta vazhdojë karrierën jashtë Shqipërie, por praktikisht është aty, sepse ka firmosur në Prizren, me Lirinë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi, mëson "Sport Ekspres".…

Bakaj në udhëkryq, mes Izraelit dhe Tetovës

Elis Bakaj është ende në Shqipëri, vazhdon stërvitjen në mënyrë individuale, në pritje të gjetjes së ekipit të ri. Para pak ditësh u konfirmua se bisedimet me Flamurtarin nuk patën fund pozitiv, kryesisht për faktin se sulmuesi kërkon të…

Sfumohet pista Bakaj, nuk ka akord

Trajneri Duro ka konfirmuar se palët janë larg njëra-tjetrës. “Nuk kemi asnjë akord me lojtarin, pra nuk kemi mundur të gjejmë dot një marrëveshje mes nesh”. Elton Nika Elis Bakaj është larg Flamurtarit pasi më të nuk është arritur…

Flamurtari nuk shqetësohet nga asgjë, Duro takon Elis Bakajn

Nëse realizohet, do të ishte “qershia mbi tortë”: Elis Bakaj është goditja e madhe me të cilën Flamurtari synon të mbyllë merkaton verore! Sot dy gazetat sportive në treg dolën me paralajmërimin e heqjes së pikëve në lidhje me çështjen…

Nga Malajzia në Tiranë, por Elis Bakaj pret… 120 mijë euro

Një javë në Malajzi, tratativa me Perak dhe një rikthim në Shqipëri për të nisur një tur negociatash në Europë për skuadrën e re të mundshme për edicionin e ardhshëm. Elis Bakaj ka vendosur që sezonin e ardhshëm të luajë jashtë Shqipërisë,…

Elis Bakaj firmos në Malajzi

Elis Bakaj ndodhet në Malajzi, aty ku edhe do ta vijojë karrierën fantazisti i kthyer tashmë në një sulmues të mirëfil1ltë. Perak do të jetë skuadra e tij e re dhe paga që do të përfitojë 29-vjeçari shkon në rreth 20 mijë dollarë. Te…