VIDEO | Spektakolar Lenjani, shijoni ‘perlën’ që realizoi në Zvicër

Emir Lenjani e ka nisur sezonin e ri në Zvicër në mënyrën më të mirë të…

I riu shqiptar e mbyll me Luganon, gjen ekip të ri në Zvicër

Lojtari i përfaqësueses U21 të Kosovës, Eris Abedini, ka mbyllur bashkëpunimin me Luganon.  Mesfushori shqiptar është…

E ardhmja pas futbollit, Kukeli i ka idetë e qarta

Burim Kukeli vendosi të vazhdojë futbollin profesionist në Zvicër duke firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën…

Gashi me ekip të ri, por milionat nga Amerika i shtyjnë rikthimin

E ardhmja e Shkëlzen Gashit është në Zvicër. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare është prej gati 6…

Konfirmohet tragjedia, gjendet trupi i futbollistes shqiptare

Pas tri ditësh kërkime trupi i futbollistes Florijana Ismaili është gjendur në thellësitë e liqenit të…

“Luftëtar dhe udhëheqës i përulur”, çfarë prezantimi për Behramin!

Tani është gjithçka zyrtare. Valon Behrami rikthehet në kampionatin zviceran pas plot 16 vitesh. Ishte vera…

Zhduket shqiptarja e Zvicrës, mbytet në liqenin e Komos

Florijana Ismaili do të mbushë 25 vjeç me datë 1 janar, përvjetor që ndoshta nuk do…

Nga majat në greminë, fatkeqi Tarashaj në udhëkryq

Tri vite më parë Shani Tarashaj ishte një ndër talentet më premtues të futbollit zviceran. Sulmuesi…

Rikthimi i Behramit, vjen oferta e parë nga Zvicra

Valon Behrami është shumë pranë rikthimit në kampionatin zviceran. Kontrata e 34-vjeçarit me Udinezen ka mbaruar…

Mbrojtësi i Kosovës e mbyll te kampionët e Zvicrës, vjen firma e parë

Lojtari i përfaqësueses U21 së Kosovës, Kreshnik Hajrizi, ka nënshkruar kontratën e parë si profesionist me…

Shqiptari i Grasshopers pranë largimit, trajneri konfirmon interesin e lartë

Pas më shumë se 7 dekadash në Superligën Zvicerane Grasshopers ra në divizionin e dytë. Në…

VIDEO: Penalltia më e bukur në Angli-Zvicër, e shënon një portier

Anglia dhe Zvicra u përballën sot kundër njëra-tjetrës, sfidë e vlefshme për vendin e tretë në…

VIDEO | Anglia largohet me kokën lart, Zvicra e pafuqishme

Vendi i tretë i fazës finale të “Nations League” i takon përfaqësueses angleze. “Tri Luanët” mundën…

VIDEO | Ronaldo madhështor, tripleta e CR7 çon Portugalinë në finale

Portugalia ka kaluar në finalen e “Nations League” falë fitores së sotme ndaj Zvicrës. Përfaqësuesja luzitane…

E pabesueshme | Anulim dhe akordim penalltie, “VAR” çmend Portugalinë

Sistemi “VAR” vazhdon të çudisë botën e futbollit. Një ngjarje qesharake ka ndodhur në takimin e…

VIDEO | Magji e CR7, Portugalia në avantazh

Kristiano Ronaldo nuk di të zhgënjejë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i luzitanëve i dha avantazhin…

VIDEO | Përmbysje historike në Zvicër, Ksamaks kryen me sukses misionin e pamundur

Takim i dytë  i ndeshjes “Play Out” të Superligës Zvicerane ka dhuruar një nga përmbysjet më…

Lugano pret biletën për në Europa League, çfarë zhgënjimi për Lenjanin

Skuadrave të kampionatit zviceran u është dashur të presin deri në javën e fundit të kampionatit…

VIDEO | Gjashtë javë pritje, Sadiku rikthehet te goli

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën…

Lumë ofertash nga Anglia, shqiptarin e Zyrihut e kërkojnë të gjithë

Sezoni i 2018/2019 ka qenë më i miri në karrierën e Benjamin Kolollit. Lojtari polivalent i…

Presidenti i mbyll derën Kukelit, Toma dhe Kasami në treg

Presidenti i klubit të Sionit, Kristian Konstatin, ka dhënë një intervistë për medien zvicerane Blick, ku…

Trajneri motivon Sadikun: E morëm për Europën, nesër të lërë shenjë

Lugano është shumë pranë arritjes së një objektivi historik duke siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve…

VIDEO | Bazeli fiton Kupën e Zvicrës, mposht Tunin në finale

Bazeli mposhti 2-1 ekipin e Tunit dhe fitoi Kupën e Zvicrës. Ekipi i famshëm helmet nuk…

Gashi gati t’i rikthehet futbollit, në Zvicër e duan me çdo kusht

Viti 2019 nuk ka nisur siç duhet për Shkëlzen Gashi. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare ka mbetur…

VIDEO | Shtatë muaj pritje, Demhasaj rikthehet te goli me një dopietë

Shkëlqim Demhasaj është rikthyer të shënojë në Zvicër pas më shumë se shtatë muajsh pritje.  Sulmuesi…

Një leksion nga Zvicra, s’ka dënime kolektive për skandalin e Grasshopers

Federata zvicerane e futbollit ka reaguar së fundmi për incidentet e dhunës të shkaktuar nga tifozët…

Klop në Zvicër? Klubi i famshëm “e refuzon” publikisht!

Premtimi i Jurgep Klop, i cili në vitin 2015 tha se nëse nuk do të fitonte…

Dëmtim i tmerrshëm, mesfushori i Kosovës mbyll vitin

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gju.…

Zhegrova: Ja pse zgjodha Bazelin, po përmirësohem pas çdo ndeshjeje

Edon Zhegrova nuk e ka pasur të lehtë të gjejë minuta te skuadra e Bazelit, por…

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon.…

“Vallëzon” me mbrojtësit e Grasshoperit, vjen vlerësimi për Zhegrovën

Edon Zhegrova nuk arriti të shënonte gol në ndeshjen Bazel-Grasshopers, por kjo nuk e pengoi 20-vjeçarin…

Shkarkohet dhe e merr vesh në Twitter, epik reagimi

Aventura e parë e Florent Maluda si trajner ka zgjatur vetëm dy muaj. Ish-ylli i Çelsit…

VIDEO | Lenjani shkruan histori në Zvicër, ja rekordi i pabesueshëm i shqiptarit

Ermir Lenjani po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin zviceran. Në takimin e ditës së…

Forma e frikshme e Lenjanit, në Zvicër “imitojnë” De Biazin

Ermir Lenjani po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës së tij në Zvicër me skuadrën…

FOTO | Koreografia spektakolare: Jeta është më e bukur me…

Zyrihu humbi të shtunën në transfertë përballë Sionit me rezultatin 1-0. Nga lojtarët shqiptarë u aktivizua…

Xhaka: Jam ambicioz, Arsenali s’ka pse të jetë ndalesa ime e fundit

Granit Xhaka ka dhënë një intervistë për medien zvicerane “tagblatt”, ku ka folur në lidhje me…

VIDEO | Grasshopersi drejt rënies, tifozët bëjnë “hatanë” në Zvicër

Ndeshja midis Sionit dhe Grasshopersit është anuluar në minutën e 55-të për shkak të hedhjes së…

Kololli merr pikë i vetëm, Ajeti vazhdon të shënojë në Zvicër

Benjamin Kololli po kalon një moment të shkëlyer dhe ky sezon, mund të konsiderohet si më…

VIDEO | Ajeti gol sa për statistikë, minuta dhe për Tarashajn

Shqiptarët që luajnë në kampionatin zviceran të futbollit janë të shumtë dhe duket se në çdo…

Lugano dhe Sadiku “përshëndeten” me Kupën, festojnë shqiptarët e Zyrihut

Armando Sadiku luajti për 90 minuta me Luganon në takimin kundër Tunit, ndeshje kjo e vlefshme…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online