Browsing Tag

Vllaznia

Vllaznia projekton rikthimin e bujshëm, bisedimet kanë nisur

Vllaznia u rikthye në Superiore pas një viti mungesë dhe ka nisur prej kohësh punën intesive për përforcimin e skuadrës. Sot, Ndriçim Shtubina konfirmoi rikthimin e tij tek ekipi shkodran, por drejtuesit e klubit nuk kanë ndërmend të ndalen…

Shtubina i papërmbajtshëm, zbulon të ardhmen

Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me skuadrën e Laçit disa ditë më parë dhe sot, ka gjetur skuadër të re. 32-vjeçari ka nënshkruar me Vllazninë, duke u rikthyer pas dy sezonesh në Shkodër. Shtubina u aktivizua për dy…

Zyrtare: Vllaznia nuk ndalet, firmos edhe një mbrojtës

Vllaznia po tregohet aktive në merkato këtë periudhë dhe së fundmi ka nënshkruar me qendërmbrojtësin Aleksandar Ristevski. Futbollisti 29-vjeçar vjet ishte pjesë e Pobedës në Maqedoninë e Veriut dhe tashmë do të provojë Kategorinë…

Lëvizje në Shkodër, vjen një qendërmbrojtës maqedonas

Vllaznia ka afruar një tjetër futbollist nga Maqedonia e Veriut. Pas mbrojtësit të djathtë Filip Gligorov, lojtari i dytë nga shteti “fqinj” që u bashkohet shkodranëve është qendërmbrojtësi Aleksandar Ristevski. Futbollisti 29-vjeçar ka…

Zyrtare | Një maqedonas për mbrojtjen, përforcohet Vllaznia

Vllaznia ka prezantuar sot Filip Gligorov si afrimin më të ri në skuadër. Mbrojtësi vjen nga ekipi rumun i Dunarea Kalarasit, me të cilin luajti sezonin e shkuar. Maqedonasi ka dalë nga akademia e Rabotniçkit dhe ka një karrierë të pasur në…

“Morëm trajnerin e duhur”, Jonuz firmos dhe prezantohet

Vllaznia ka nisur nga puna dhe lëvizja kryesore ishte ajo e zgjedhjes së trajnerit të ri. Mirsad Jonuz, trajneri i njohur që ka drejtuar edhe përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut, sot ka mbërritur në Shkodër dhe ka nënshkruar kontratën që e…

Trajneri i ri i Vllaznisë, zyrtarizohet maqedonasi

Vllaznia e ka gjetur trajnerin e ri. Kreu i pankinës për ekipin shkodran në sezonin e rikthimit në Superiore, do të jetë Mirsad Jonuz. Strategu maqedonas ka drejtuar për herë të fundit në sezonin 2012-13 ekipin e Nea Selamis, ndërsa nga sot…

Besa nuk i ndahet talenteve, firmos mbrojtësi shkodran

Skuadra e Besës së Kavajës ka njoftuar afrimin e mbrojtësit shkodran Egzon Shimaj. Futbollisti 18-vjeçar ka qenë një ndër elementët më të dalluar të akademisë së Vllaznisë dhe pjesë e grumbullimeve të kombëtareve të grupmoshave të…

Vllaznia mban “senatorët”, rinovojnë dy futbollistë

Vllaznia u ngjit në Superiore pas një viti mungesë, duke u renditur në vendin e parë në grupin A në Kategorinë e Parë. Ekipi me traditë i futbollit shqiptar nuk po kalon vitet më të mira, por sezoni i ri në Superiore shihet me optimizëm nga…

Edhe Gocaj drejt largimit, ofertë konkrete në tavolinë

Olsi Gocaj ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të Vllaznisë sezonin e shkuar, teksa luajti 26 ndeshje dhe shënoi 4 gola. Mbrojtësi i djathtë mbylli sezonin e tretë radhazi me kuqeblutë dhe e ardhmja e tij nuk dihet. Momentalisht është…

Mesazh për Suad Licin: Kujdes, nuk bëhen qoka me Vllazninë!

Vllaznia është në ajër. Ende nuk dihet se kush do të jetë trajneri, me Agim Canajn që është në pritje të një telefonate të drejtuesve. Kuqeblutë pak ditë më parë kanë prezantuar dy afrimet e para, mbrojtësin Dajan Shehi dhe mesfushorin…

Zgjohen në Shkodër, Vllaznia zyrtarizon dy afrimet e para

Vllaznia ka nisur nga merkato dhe firmat e para janë më dy futbollistë që Sportekspres.com i ka raportuar prej kohësh si objektiva të kuqebluve. Kështu, ditën e sotme janë paraqitur në Shkodër Herald Marku dhe Dajan Shehi, të cilët edhe…

Blindohet Ibrahimi, Partizani “i fiksuar” me një shkodran

Partizani ditën e djeshme ka zyrtarizuar disa lëvizje në merkato dhe e fundit ka qenë marrëveshja për rinovimin e kontratës me mbrojtësin Labinot Ibrahimi. Futbollisti i krahut të djathtë ka nënshkruar edhe për një sezon tjetër dhe gjithçka…

Sëmundjet e vjetra shqetësojnë Vllazninë, sa pikëpyetje!

Vllaznia duket se edhe këtë sezon do të ketë problemet e së shkuarës. Me shumë mundësi ekipi shkodran do të mbetet në Shkodër për fazën përgatitore, por nuk është ky shqetësimi kryesor. Krijimi i një grupi konkurrues është objektivi i parë…

Alsid Tafili lë Vllazninë, befason me klubin e ri

Një tjetër futbollist lë Shqipërinë dhe zhvendoset të luajë në futbollin dardan, madje në ligën e parë. Alsid Tafili, mesfushori qendror që vjet ishte pjesë e Vllaznisë, do të luajë sezonin e ardhshëm me Lirinë e Prizrenit. Një rikthimin…

“Vllaznia nuk hidhet poshtë”, fjalë zemre nga Qardaku!

Eridon Qardaku ka zgjedhur klubin e Bylisit për të hedhur hapat e parë si futbollist profesionist. Sulmuesi shkodran, i cili spikati me të rinjtë dhe shënoi 21 gola sezonin e shkuar, ikën me Vllazninë në zemër. Ndjenjat e tij për ngjyrat…

Vllaznia në “gjumë”, Bylisi i merr goleadorin e moshave

Uheid Hoxha pak ditë më parë firmosi për Besën, ndërkohë që një tjetër futbollist i talentuar lë Vllazninë. Sulmuesi Eridon Qardaku ka pranuar propozimin e Bylisit dhe ka nënshkruar një kontratë që e lidh me ballshiotët për tre vitet e…

Dajan Shehi i dyzuar, dy klube të Superiores pas tij

Mesditën e së premtes, ish-futbollisti i Kastriotit në sezonin e kaluar, Dajan Shehi, është kontaktuar nga drejtuesit i skuadrës së Vllaznisë. Shkodranët e kanë veçuar mbrojtësin elbasanlli te skuadra krutane në sezonin që mbyllëm.…

Vllaznia në merkato, zbulohet një nga objektivat

Vllaznia ende nuk ka bërë asnjë afrim zyrtar. Shkodranët këtë sezon luajnë në Superiore dhe kërkojnë të jenë një tjetër skuadër në krahasim me dy sezone më parë. Engin Firat, drejtori sportiv i kuqebluve, një ditë më parë doli me një…

Zyrtare: Besa i “rrëmben” Vllaznisë një talent

Besa ka bërë lëvizjen e dytë në merkato. Pas afrimit të anësorit të majtë, Klevis Shaqe, kavajasit kanë nënshkruar ditën e sotme me mesfushorin Uheid Hoxha. Fantazisti shkodran nënshkruan kontratën e parë si profesionist dhe do tentojë të…

Trajneri dhe merkato, Firat garanton Vllazni ndryshe

Engin Firat, ditë më parë ka folur në media dhe ka treguar se janë të shumta problemet e Vllaznisë. Mes të tjerave, turku që mban postin e drejtorit sportiv te Vllaznia, u shpreh se i ka përfunduar kontrata dhe që është i lirë. Sot, përmes…

“Kamara dëshiron vetëm Vllazninë, ka refuzuar dy oferta”

Besëlidhja e mbylli sezonin në vendin e dytë dhe tashmë ekipi është shpërndarë. Drejtuesit duhet të mendojnë që të gjejnë trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm, pasi Vladimir Gjoni është larguar. Në vazhdim mund të ketë edhe lojtarë të…

Vllaznia kampione për femrat, titulli i gjashtë radhazi

Ekipi i Vllaznisë është shpallur fitues për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, edicioni 2018-2019. Është sezoni i gjashtë rradhazi që ekipi shkodran ka fituar titullin e kampionit në 10 vite garë futbollistike për këtë gjini.…

Vllaznia njeh vetëm largime, mësohen dy të radhës

Skuadra e Vllaznisë e siguroi ngjitjen në Kategorinë Superiore, por duke qenë se menaxhohet nga Bashkia e Shkodrës, e ardhmja e saj është plot dritëhije. Zgjedhjet e reja lokale të planifikuara më datë 30 qershor janë mes “Po”-së e “JO”-së,…