Championsi i femrave, zbulohen rivalet e Vllaznisë dhe Mitrovicës

0

Vllaznia dhe Mitrovica kanë njohur ekipet kundërshtare në fazën kualifikuese të UEFA Women’s Champions League. Vajzat shkodrane do të ndeshjen me Gintra Universitetas (Lituani) Wexford Youths (Irlandë), Birkirkara (Maltë) në grupin 9, ndërkohë që ndeshjet do të zhvillohen në periudhën 7-13 gusht në Lituani.

Vllaznia është pjesë e grupit 10, kurse Mitrovica në grupin 2. Vajzat dardane do t’i zhvillojnë ndeshjet në Mal të Zi, ndërkohë që në grup me to janë Universitatea Olimpia Cluj (Rumani), NSA Sofia (Bullgari), Breznica Pljevlja (Mali i Zi). Vetëm vendet e para në grup kalojnë në raundin tjetër, kur marrin pjesë 32 skuadrat më të mira.

UEFA WOMEN’S CHAMPIONS LEAGUE – QUALIFYING GROUP STAGE 

Grupi 1: SFK 2000 Sarajevo (BIH, pritës), Breidablik (ISL), ASA Tel-Aviv University, ZFK Dragon 2014 (MKD)

Grupi 2: Universitatea Olimpia Cluj (ROU), NSA Sofia (BUL), Breznica Pljevlja (MNE, pritës), MITROVICA (KOS)

Grupi 3: Hibernian (SCO), Pomurje Beltinci (SVN, pritës), Cardiff Met (WAL), FC Nike (GEO)

Grupi 4: FC Minsk (BLR), Kharkiv (UKR, pritës), ZNK Split (CRO), Bettembourg (LUX)

Grupi 5: ZFK Spartak (SRB), Ferencvaros (HUN), Slovan Bratislava (SVK, pritës), Agarista – SS Anenii Noi (MDA)

Grupi 6: BIIK-Kazygurt (KAZ), PK-35 Vantaa (FIN), Flora Tallinn (EST, pritës), EBS/Skala (FRO)

Grupi 7: Apollon LFC (CYP), Sturm Graz (AUT), Braga (POR), R?gas Futbola skola (LVA, pritës)

Grupi 8: LSK Kvinner (NOR), PAOK (GER), Anderlecht (BEL, pritës), Linfield (NIR)

Grupi 9: FC Twente (NED, pritës), Gornik L?czna (POL), Besiktas (TUR), Alashkert (ARM)

Grupi 10: Gintra Universitetas (LTU, pritës), VLLAZNIA (ALB), Wexford Youths (IRL), Birkirkara (MLT)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.