Browsing Tag

Virgil Van Dijk

Van Dijk: Nuk mendoj për “Topin e Artë”, ja kush e meriton!

Virxhil Van Dijk është padyshim ndër mbrojtësit më të mirë në botë dhe këtë e ka treguar në fushën e blertë. Holandezi ia ka dalë me Liverpulin e tij të fitojë Ligën e Kampioneve, ndërkohë që titullin kampion në Angli nuk e morën dot edhe…

Van Dijk arrin suksesin historik, shpallet lojtari i vitit

Virxhil Van Dijk është bërë është mbrojtësi i katërt në më shumë se 40 vite që shpallet fitues çmimit Lojtari i Vitit nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli. Votimi ku morën pjesë të gjithë futbollistët profesionistë në Angli…

Van Dijk i magjepsur: Jam i lumtur që luaj përkrah De Ligt!

Holanda e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020, teksa një natë më parë shkatërruan me shifrat 4-0 Bjellorusinë. Si gjithmonë, në qendrën e mbrojtjes luajtën përkrah njëri-tjetrit Van Dijk dhe…

Van Dijk: Preka topin, nuk ndërhyra për ta vrarë!

Liverpuli triumfoi një natë më parë në “finalen” e luajtur ndaj Napolit, ku Mohamed Salah ishte heroi i “The Reds”. Egjiptiani shënoi golin e vetëm të sfidës, duke i dhënë kualifikimin për në fazën tjetër ekipit të Jurgen Klop.…

Liverpuli në ankth, Van Dijk ende në pikëpyetje

Mbrëmjen e së mërkurës Liverpul u vu përballë Çelsit në kupën angleze, “Carabo Cup”, ku ekipi i Klop u mund 1-2 me përmbysje nga blutë e Londrës. Ishte një supergol i Eden Hazard që zgjidhi ndeshjen për të besuarit e Sarrit, vetëm 5 minuta…