Van Dijk arrin suksesin historik, shpallet lojtari i vitit

0

Virxhil Van Dijk është bërë është mbrojtësi i katërt në më shumë se 40 vite që shpallet fitues çmimit Lojtari i Vitit nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli.

Votimi ku morën pjesë të gjithë futbollistët profesionistë në Angli ishte një garë dyshe midis Van Dijk dhe Rahim Stërling, që u fitua nga holandezi. Futbollisti shtatlartë bëhet futbollisti i dytë radhazi i Liverpulit që fiton këtë çmim pas Mohamed Salah.

Në ceremoninë e zhvilluar mbrëmjen e së shtunës në Londër  u dorëzuan gjithashtu çmimi për lojtarin më të mirë të ri që u fitua nga Rahem Stërling dhe lojtarja më e mirë e vitit që u fitua nga sulmuesja e Arsenalit, Ana Miedema.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.