Browsing Tag

Valverde

Barça gjen trajnerin e ri, Mesi del kundër klubit!

Sezoni aktual te Barcelona u shkatërrua vetëm në finish, me katalanasit që u eleminuan në gjysmëfinale të Championsit dhe humbën finalen e “Copa del Rey”, duke e mbyllur vitin me vetëm një trofe, atë të La Ligas. Për këtë arsye, largimi…

Valverde: Të paktën shkuam në finale

Ernesto Valverde nuk u duk shumë i shqetësuar nga humbja në finalen e Kupës së Mbretit. Tekniku bask vlerësoi lojën e kundërshtarit, duke shpjeguar se Valencia u tregua shumë efikase me kundërsulmet e saj. “Një muaj më parë fitonim…

E ardhmja e Valverdes, Bartomeu merr vendimin përfundimtar

Eleminimi i pabesueshëm nga UEFA Champions League, padyshim i lëkundi shumë pozitat e Ernesto Valverdes në krye të Barcelonën, pasi është viti i dytë radhazi që katalanasve i ndodh diçka e tillë. Fillimisht, u spekulua shumë se trajneri…

Valverde drejt shkarkimit, kandidati favorit një holandez

Eliminimi i turpshëm ndaj Liverpulit nuk duket se do të kalojë pa pasoja për trajnerin Ernesto Valverde. Drejtuesit e Barcelonës kanë filluar të shqyrtojnë alternativat që mund të pasojnë teknikun bask. Sipas “Catalunya Radio”, një…

Valverde-Kutinjo, në shënjestrën e bordit drejtues

Pas eliminimit të turpshëm të Barcelonës nga Liga e Kampionëve, në qendër të kritikave është vënë Ernesto Valverde. Fitimi i dy La Ligave duke dominuar është diçka impresionuese, por Valverde ka qenë zhgënjyes në Europë. Në dy sezone…

Valverde: Vuajtëm 5 minuta, pastaj…

Barcelona e ka kaluar shumë më lehtësisht nga sa pritej përballjen e kthimit kundër Mançester Junajtid, duke siguruar që në pjesën e parë kualifikimin për në gjysmëfinalet e Champions League. Pas ndeshjes, trajneri Ernesto Valverde ka…

Barcelona pa një yll ndaj Atletikos, rrezikon edhe Junajtid

Ernesto Valverde ka konfirmuar se Osman Dembele nuk është i gatshëm për ndeshjen e sotme, madje është në dyshim për çerekfinalen e parë të Champions ndaj Junajtid të mërkurën në ”Old Traford”. 21-vjeçari ka që nga 13 marsi jashtë fushave.…

Valverde: Nuk u relaksuam, por patëm pak frikë

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ishte shumë i kënaqur pas fitores kundër Lionit në Camp Nou. Skuadra e tij triumfoi duke shkëlqyer në fazën sulmuese, edhe pse goli i tretë, i sigurisë, erdhi shumë vonë. BALANCA - "Është një…

Zyrtare: Barça zgjat “martesën” me Valverden

Barcelona ka firmosur me trajnerin Ernesto Valverde një kontratë të re deri në sezonin 2019-20, duke shfrytëzuar klauzolën ekzistuese në kontratë për rinovim edhe për 1 vit. Valverde e ka udhëhequr Barcelonën drejt fitimit të kampionatit…

Tek Interi kanë përse te frikësohen, Valverde jep lajmin e keq

Totenhemi do të përballet nesër me Barcelonën në “Camp Nou” me Barcelonën, në kuadër të ndeshjes së fundit të Champions League. Skuadrës londineze i duhet medoemos fitorja për të kaluar më tej, ndërsa vendasit vijnë të pamotivuar, pasi e…

Valverde: Uroj që Mesi të na mungojë gjithnjë kështu

Pas fitores 2-0 kundër Interit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde analizoi paraqitjen e skuadrës së tij, duke u munduar të ulë euforinë para El Clasico-s. “Mungesa e Mesit? Ndihet gjithmonë, por do të kërkojmë që të luajmë dhe të…

Valverde i hutuar: E vështirë ta shpjegosh këtë humbje!

Barcelona u mposht nga Leganes, edhe pse arriti që të shënojë e para me anë të brazilianit Filip Kutinjo. Katalanasit e mbyllën në avantazh pjesën e parë, por pësuan dy gola në dy minuta. Trajneri Ernesto Valverde nuk di të japë një…

Valverde si Guardiola, ka një plan për të ardhmen

Ernesto Valverde ka hyrë në sezonin e dytë te Barcelona, ndërkohë që verën e shkuar pat nënshkruar një kontratë 2+1 me katalanasit. Ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, ndërkohë që rreth 10 ditë më parë sqaroi se është herët për të…

Valverde “ngrin” PSG-në për Rakitiç, tani vendos… Barça

E ardhmja e Ivan Rakitiç është kthyer në një telenovelë. Të mirin të gjithë e duan dhe kroati është një objektiv i PSG-së. Deri më tani akoma Barcelona nuk ka marrë një ofertë zyrtare. Klauzola për largimin e nënkampionit të botës është 125…

Referendum dhe ndeshje, Barcelona në ditë speciale

Tekniku Valverde: Kujdes Las Palmasin! Mesi ka lindur për rekorde Ndeshja e radhës e Barcelonës është ajo me Las Palmasin në një duel të hapur nga larg me Real Madridin, për të mbajtur distancën prej gjashtë pikësh. Trajneri Ernesto…

Shpjegimi i Valverdes: Dembele dëmtoi veten

Sot, ndeshja me Eibarin / Trajneri i Barcelonës mendon se një veteran do ta kishte shmangur dëmtimin e francezit. “...Por kam disa opsione” Barcelona ka qenë e përkryer deri tani në La Liga, por problemi më i madh i momentit është Osman…