Ironi apo presion? Valverde e konsideron Realin rival për titull

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur në konferencën e tij për shty para sfidës kundër Rajo Vahekanos, ku ka thumbuar rivalët, Atletiko Madrid dhe Real Madrid. Në fjalën e tij, tekniku spanjoll u shpreh:

“Sa me afër fundi i sezonit, aq më i vështirë bëhet. Tre pikë nesër kundër Vahekanos kanë të njëjtën vlerë si kundër Seviljas apo Reali, prandaj duhet vlerësuar në maksimum. Liga e Kampionëve është shumë pranë dhe duhet të tregojmë se jemi në formë dhe gati.

Sa i takon garës për titull, Atletiko është rivali ynë kryesor, por dua të them diçka dhe mos e konsideroni si çmenduri: Pavarësisht krizës që po kalon Reali, është absurditet t’i largojmë nga gara”,- përfundoi Valverde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online