Rashani drejt Amerikës, klubi i “MLS” shfaq interes

E ardhmja e Elbasan Rashanit mund të jetë në kampionatin amerikan “MLS”. Sipas medies norvegjeze “telemarksavisa”…

VIDEO | Bajerni e nis me humbje në SHBA, fitorja i takon Arsenalit

Bajerni i Mynihut ka humbur takimin e parë të turneut miqësor “International Champions Cup” që zhvillohet…

VIDEO | Shkelën flamurin gjatë festimeve, në Amerikë nuk u mbajnë nervat

Kombëtarja amerikane e femrave u shpall për të dytën herë radhazi kampione e bote duke mundur…

VIDEO | Dominim amerikan, SHBA shpallen kampione bote

Amerika vazhdon të mbajë statusin si “superfuqia” e futbollit të femrave. Përfaqësuesja e SHBA-së është shpallur…

VIDEO | Holanda eliminon në Suedinë, në finale e pret superfuqia amerikane

Holanda ka mundur 1 – 0 Suedinë në gjysmëfinalen e Botërorit të femrave. Zonjat e Holandës…

Çudira e amerikano-jugore, Kilit i hiqet trofeu i fituar tri vite më parë

Futbolli amerikano-jugor nuk ndal së çudituri. Trupi qeverisës “CONMEBOL” ka vendosur që t’i heqë kombëtares së…

Bekam e nis vrullshëm, nënshkruan me të ardhmen e Argjentinës!

Inter Miami është ekipi më i ri që do t’i bashkohet MLS-së, sepse duke nisur nga…

Mici kërkon largimin, dy oferta nga “atdheu i dytë” e tundojnë

Gledi Mici mund të largohet nga Shkëndija në javët në vazhdim. Sipas “infOSport.mk”, mbrojtësi i kampionëve…

Futboll dhe Kanabis, një klub në Las Vegas i bashkon të dyja

Las Vegas Lajts është një klub futbolli, i cili është krijuar vetëm një vit e gjysmë…

“Bashkimi bën fuqinë”, Meksika dhe SHBA-ja drejt shkrirjes së kampionateve

Meksika dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk po gëzojnë një klimë të mirë politike, por…

Vazhdon hegjemonia e SHBA-ve, kampione bote për të tretën herë radhazi

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në basketbollin e femrave ka arritur një tjetër triumf…

Bekam tashmë pronar klubi, shpenzon 150 milionë dollarë

Dejvid Bekam ka vendosur t’i rikthehet futbollit, jo si lojtar ose trajner, por si pronar i…

Dempsei i jep fund, sulmuesi amerikan var këpucët

Klint Dempsei ka njoftuar ditën e sotme dorëheqjen nga futbolli. Ish-sulmuesi i Fulhemit, Totenhemit dhe i…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online