Browsing Tag

Topi i Arte

Van Dajk: Ka ardhur koha që Topin e Artë ta fitoj unë

Diskutimet për Topin e Artë akoma nuk e kanë arritur kulmin, me trofeun që do të jepet në fund të vitit kalendarik. Virxhil Van Dajk dhe Leo Mesi janë dy kandidatët kryesorë për të fituar çmimin më prestigjoz në nivelin personal. Në një…

E thotë një legjendë e kuqe: Mesi meriton “Topin e Artë”

Leo Mesi dhe Virxhil Van Dajk janë dy kandidatët kryesorë për të fituar çmimin më të madh individual, “Topin e Artë”. Të dy kanë bërë një sezon shumë të mirë dhe opinioni sportiv është ndarë në dy kampe. Shumë personalitete kanë folur mbi…

“Topi i Artë? Jepjani Mesit që tani!”

Legjenda e Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka folur sa i takon fituesit të “Topit të Artë” të vitit 2019 dhe sipas tij, nuk ka aspak dyshime se kush e meriton. Ish-sulmuesi i thuri elozhe Lionel Mesit dhe vetëm argjentinasi e meriton të…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

“Topi i Artë” versioni U21, ja lista me 10 kandidatët

“France Football” revista franceze që publikon çmimin e “Topi të Artë”, ka ardhur me një çmim risi për këtë vit. “Trofeu Kopa” e ka marrë emrin në nderim të legjendës së futbollit francez Rajmond Kopa dhe do t’i jepet në mënyrë të…

Mbape krah Pele, i pari në radhë për “Topin e Artë”

Kilian Mpabe është në rrugën e duhur. E thonë shifrat dhe ato nuk gënjejnë. Edhe pse ende nuk i ka mbushur 20 vjeç, sulmuesi francez numëron 56 gola të realizuar, trefish më shumë se Kristiano Ronaldo dhe Mesi. Në treg çmimi i tij është në…