Browsing Tag

Tirona Fanatics

VIDEO | Shumë tym dhe një mesazh, Fanatics ndezin finalen

Finalja e Kupës së Shqipërisë ka nisur në një atmosferë të vakët. Nuk mungojnë grupimi “Fanatics”, ndërsa në një numër më të vogël gjenden tifozët verilindorë. Ultrasit bardheblu nuk i kanë kursyer tymueset në fillim të sfidës. Ata kanë…

Shpërthejnë Fanatics: Po e rrëzoni Tiranën, zhdukuni!

Tirana do të luajë ndeshjen vendimtare ndaj Kastriotit me dyer të mbyllura. Klubi vendosi të mos shlyente dënimin duke mos paguar gjobën prej 5 milionë lekësh (të vjetra). Ky vendim nuk është pritur mirë nga tifozët, sidomos nga grupimi…

“Vetëm për emrin e modh”, Fanatics drejt Gjirokastrës

Tirana do të ketë mungesa të rëndësishme nesër kundër Luftëtarit. Majkëll Ngo është i pezulluar me kartonë të verdhë, kurse për arsye dëmtimesh nuk mund të luajnë Dorian Kërçiku, Eni Imami dhe Erando Karabeci. Trajneri Ardian Mema është…

“Tirona është bardheblu”, Fanatics lëshojnë kushtrimin

Derbi është pranë dhe Fanatics kanë nisur të mendojnë për të. Ngacmimet në rrjetet sociale me rivalët e përjetshëm të qytetit kanë nisur. Emërtimet dihen, ndërkohë që ultrasit bardheblu njoftojnë se për organizimin do të njoftojnë në ditët…

Fanatics akuzojnë me emra: Punojnë për përfitime personale!

Fanatics bojkotuan derbin e kryeqytetit, ndërkohë që së fundmi nuk kanë heshtur. Presidenti Refik Halili ka qenë gjithmonë në shënjestrën e tyre, por tanimë ka edhe të tjerë bashkëfajtorë. Në listën e tyre janë shtuar edhe drejtorët Arbi…

Shfaqen Fanatics, thirrje dhe koreografi kundër Refik Halilit

Tirona Fanatics janë dënuar të jenë në sektorin e tyre në “Selman Stërmasi”, por janë në stadium dhe po protestojnë kundër presidentit Refik Halili. Në takimin ndaj Kukësit dëgjohen thirrjet e shumta për largimin e numrit një të klubit, një…

VIDEO | “Nis” derbi, “Tirona Fanatics” në marshim

Në orën 19:45 do të nisë ndeshja më e rëndësishme e javës së shatë të Kategorisë Superiore. Kryeqyteti do të ndalet, pasi luhet Tirana-Partizani, derbi më i madh në Shqipëri. Biletat janë shitur të gjitha dhe stadiumi do të jetë i mbushur.…

Ironi dhe ngacmime, Fanatics ndezin derbin

Tifogrupi i njohur në mbështetje të klubit të Tiranës, “Tirona Fanatics”,  ka njoftuar me anë të një postimi në “Facebook” se nuk do të udhëtojnë drejt transfertës së Korçës këtë fundjavë. Kjo ndodh për shkak të dënimit që ka marrë fusha…