“Tirona Fanatics” ndez derbin, shpik emër të ri për Partizanin

0

Derbi i ka mundur shumë kryeqytetit, por dhe futbollit shqiptar në tërësi. Si partizani dhe Tirana i kanë zhvilluara ndeshjet e javës së pestë dhe tani mendja është e gjitha tek përballja derbi, e programuar për t’u luajtur të premten që vjen.

Si zakonisht sfida nis disa ditë para me ngacmimet në distancë të tifozerive dhe ata që kanë menduar ta ndezin derbin janë tifozët e Tiranës. Tifogrupi “Tirona Fanatics” i ka modifikuar emrin kundërshtarit të radhës në ngjarjen që ka krijuar në “Facebook” për këtë ndeshje.

“Pjesa e Beogradit” është emri që i ka vënë tifogrupi bardheblu “demave”. Një ngacmim në distancë që sigurisht do të ketë kundërpërgjigje nga ana e tifozëve të Partizani. Bëhuni gati, derbi ka nisur!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.