Browsing Tag

Sulejman Starova

Starova: Luajtëm pa presion, ja planet e merkatos te Laçi

Trajneri i Laçit Sulejman Starova ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, ku ka folur në lidhje me përvojën e skuadrës së tij në kualifikueset e “Europa League”, ku patën kundër izraelitët e Hapoel Ber Shevës. LAÇI –…

Starova s’mban sekrete: Në Izrael na duhet fat

Laçi do të luajë të enjten në Izrael ndaj Hapoel Ber Shevës në kuadër të ndeshjes së kthimit të raundit të parë të kualifikueseve të Europa League. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, trajneri Sulejman Starova foli mbi përgatitjet e…

Starova: Ber Sheva ka pika të dobëta, dua vetëm diçka!

Laçi është gati dhe këtë e thotë edhe trajneri Sulejman Starova. Kreu i pankinës bardhezi tregon se e njohin Hapoel Ber Shevën, pasi e kanë studiuar mirë gjatë kësaj periudhe. Tekniku kryeqytetas do donte që izraelitët ta nënvlerësonin…

Miqësore me Kukësin, Starova zbulon dilemën kryesore

Laçi do të tentojë mrekullinë ndaj Hapoel Ber Sheva në turin e parë të Europa League. Bardhezinjtë po përgatiten me seriozitet gjatë kësaj periudhe, ndërkohë që kanë zhvilluar edhe tre ndeshje miqësore. Kurbinasit kanë mposhtur Teutën, si…

Starova i prerë: Synojmë kualifikimin, fitojmë në Laç

Laçi po bëhet gati për ndeshjet e vlefshme për turin e parë të kualifikueseve të “Europa League”. Përballë kurbinasit do të kenë një kundërshtar si Hapoel Ber Sheva. Izraelitët vijnë si favorit kryesor në këtë takim, por për trajnerin e…

Starova: Nuk ishte Laçi i zakonshëm, kishim raste

Sulejman Starova, trajneri i Laçit, pas ndeshjes me Flamurtarin, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, tha: “ Morëm një gol që mund të evitohej. Kishim mundësitë tona. Një pjesë e lojtarëve nuk dhanë maksimumin në aspektin e…

Starova: Na iku një shans, golat jo vetëm problem i sulmuesve

Sulejman Starova, trajneri i Laçit, pas ndeshjes me Kastriotin në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Humbën një mundësi të shkonim të tretët, ndaj ka rënduar lojtarët. Fitorja do na ngjiste lart. Kemi pasur disa dëmtime,…

Të rinjtë në fokus te Laçi, Starova i sheh nga afër

Laçi është një nga ekipet që ka më së shumti të rinj në përbërje. Kurbinasit tentojnë të përfitojnë sportivisht dhe financiarisht nga kjo. Dihet që të rinjtë në hapat e parë nuk mendojnë për paratë, por për të futur këmbët në futbollin…

Starova: Rikthehemi sërish, Laçi ka kapacitetet

Sulejman Starova pasoi Besnik Prengën te Laçi dhe tekniku kryeqytetas debutoi me kurbinasit në një ndeshje kundër Flamurtarit, që e barazuan me rezultatin 0-0. Ai deklaron për SportEkspres.com se me vlonjatët skuadra bëri paraqitje shumë të…

Starova skanon Superioren: Kreu dhe Europa luhen në Durrës

Edhe pse nuk ka një skuadër në Superiore, Sulejman Starova është aktiv në tregun mediatik sportiv. Për javën e 16-të të Kategorisë Superiore, në fokusin e “Bobit” mbetet sfida që do të luhet në Durrës, Teuta-Partizani, dy skuadra të cilat…

VIDEO | Goli i Torasës, Starova argumenton pse ishte i parregullt

Goli i Agustin Torasës kundër Teutës ka nxitur polemika të mëdha. Në Vlorë mendojnë se kemi të bëjmë me një gol të rregullt të argjentinasit, ndërkohë që është diskutuar në studio të ndryshme televizive për të. Edhe në emisionin “Rubrika…

Starova e ka me argjentinasit: Martinena, një “fantazmë”!

Sulejman Starova është nga ata që prodhon lajm në thuajse çdo gjë që thotë. Ish-trajneri i Partizanit, i cili së fundmi provoi një eksperiencë në Kosovë me Feronikelin, është rikthyer në Shqipëri dhe është i ftuar i përjavshëm në emisionin…

Ramadani pason Starovën, zbret menjëherë në fushë

Feronikeli e gjeti menjëherë pasuesin e Sulejman Starovës, teksa riktheu në pankinë Zekerija Ramadanin, i cili e ka drejtuar edhe më parë këtë klub, ndërkohë që ka punuar edhe në Superiore me Flamurtarin dhe në Maqedoni me Shkupin.…