Browsing Tag

Sporting

Sportingu ngre Kupën, Porto mbyll sezonin pa trofe

Sportingu i Lisbonës është rikthyer të fitojë Kupën e Portugalisë pas tri sezonesh. Skuadra kryeqytetase mundi në finale Porton në një ndeshje ku për të vendosur fituesin u desh që skuadrat t’i drejtoheshin 11-metërshave. Koha e rregullt…

“Respektoni më të madhin”, çfarë reagimi nga Portugalia!

Kristiano Ronaldo ishte njeriu që udhëhoqi Juventusin drejt përmbysjes së madhe mbrëmjen e kaluar përballë Atletikos. Portugezi shënoi të tre golat e sfidës, duke konfirmuar dhe një herë që mbetet një ndër lojtarët më të mirë në histori.…

I pafati Sturaro, në Portugali u humbet durimi

Në muajin korrik, Stefano Sturaro u largua nga Juventusi pas katër sezonesh për të provuar një eksperiencë të re në Portugali te Sportingu i Lisbonës. Mesfushori kishte pësuar një dëmtim muskulor, megjithatë kjo nuk e ndaloi drejtuesit e…

ZYRTARE/ Sturaro largohet nga Juventusi, firmos në Portugali

Stefano Sturaro nuk do të jetë lojtari i Juventusit gjatë sezonit të ardhshëm. Mesfushori i kampionëve të Italisë është zyrtarisht një lojtar i Sportingut të Lisbonës. Megjithatë fansat e Juventusit nuk duhet të trishtohen shumë, pasi bëhet…