Danilo Alvesh dhe Shkodra, të shkëlqyer në Kazakistan

Danilo Alvesh dhe Donjet Shkodra duket se janë ambientuar në mënyrën më të mirë të mundshme në kampionatin kazak të futbollit. Ish-sulmuesi i Flamurtarit, Danilo Alvesh, aktivizohet me ekipin e Okzhetpes, skuadër me të cilën gjeti dhe golin e parë javën e shkuar.

Ndërsa Donjet Shkodra, është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Shaktar Karagandit. Dy futbollistët kanë bërë shumë mirë në javën e nëntë të kampionatin të Kazakistanit dhe kanë fituar dhe një vend në formacionin e javës.

Alvesh ka luajtur 413 minuta me fanellën e Okzhetpes, 6 ndeshje, 5 si titullar. Ndërsa Shkodra numëron 449 minuta me Karagandin dhe 5 ndeshje si titullar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online