Browsing Tag

Shkembi

Kampionët sfidojnë Lirinë e Prizrenit

Kukësi ka nisur punën për sezonin e ri me shumë ndryshime, duke nisur nga stoli dhe organika, kampionët do të zbresin ndryshe në fushë. Tifozët presin me ngulm të shohin skuadrën e tyre të rë dhe filozofinë trajnerit Milinkoviç. Sezoni i ri…

Liria nis miqësoret, vjen fitorja e parë për Shkëmbin

Liria e Prizrenit ka luajtur sot miqësoren e parë sezonale, pas disa ditësh stërvitje. Përballë 300-400 spektatorëve, Liria ka mundur 2-0 FK Onix të kategorisë së parë, me golat e Florent Avdylit e Mevlan Zekës. Në pjesën e parë…

Liria prezanton edhe afrimin e fundit nga Shqipëria

Trajneri i Lirisë së Prizrenit, Bledi Shkëmbi, vazhdon të afrojë lojtarë nga Superiorja, të cilët i njeh mirë dhe po i bind të bëhen pjesë e një projekti ambicioz. Ish-kapiteni i Skënderbeut ka afruar edhe mbrojtësin Elton Basriu, i cili…

Liria prezanton afrimet, nga Vrapi tek Magani

Ashtu si ishte paralajmëruar prej ditësh, Liria e Prizrenit ka firmosur sot me 4 futbollistë të kampionatit shqiptar. Endri Vrapi, Jetmir Sefa, Artur Magani e Kristi Kote janë tashmë pjesë e Lirisë, duke u bashkuar me Bledi Shkëmbin.…

Vazhdon “eksodi”, edhe Basriu shkon në Kosovë

Liria e Prizrenit duket se do të kthehet në një miks shqiptarësh nga Kosova e Shqipëria, me një ndarje thuajse përgjysmë. Trajneri debutues Bledi Shkëmbi duket se kërkon të afrojë sa më shumë lojtarë ga Superiorja apo Kategoria e Parë,…

Pas Sefës, Shkëmbi pret edhe 3 lojtarë te Liria

Sefa e Morina kalojnë nga Kamza te skuadra nga Prizreni. I ndjek edhe mbrojtësi Vrapi së bashku më të riun Kristi Kote, i cilësuar si pasardhësi i Shkëmbit Jetmir Sefa shkon te Liria. Mesfushori nga Tirana ka gjetur marrëveshjen me…

Zyrtare, Jetmir Sefa bashkohet me Shkëmbin

Jetmir Sefa shkon te Liria. Mesfushori nga Tirana ka gjetur marrëveshjen me klubin nga Prizreni, duke mbyllur gjithçka me shpejtësi dhe duke firmosur sot. Tashmë 30 vjeç, Sefa nis një aventurë të re, duke i shtuar edhe një klub CV-së së…

Shkëmbi do sulmues nga Superiorja, ofertë Ribajt e Plakut

Bledi Shkëmbi e ka seriozisht në aventurën e parë si trajner dhe pas zyrtarizimit te Liria e Prizrenit, ka nisur në mënyrë intensive punën për gjetjen e disa elementeve cilësore nga kampionati shqiptar, që ai e njeh më mirë sesa Superligën…

Shkëmbi prezantohet: Zgjodha Lirinë para Superiores

Në prani të medias dhe tifozëve, sot është prezantuar trajneri i ri i Lirisë së Prizrenit, Blendi Shkëmbi. Ish-kapiteni i Skënderbeut ka folur rreth zgjedhjes së tij, për të drejtuar skuadrën e Prizrenit, duke bërë me dije se ardhmja e tij…

Shkëmbi bën goditjen e parë

Trajneri i ri i Lirisë së Prizrenit, Blendi Shkëmbi, deklaroi vetëm para pak orësh se e ka zgjedhur stafin e tij. Tashmë është zyrtare se përgatitësi atletik i skuadrës prizrenase do të jetë Iris Selimi, një emër i njohur në Shqipëri, pasi…

Shkëmbi: Gjithçka gati për aventurën e re

Sezoni i ardhshëm do të sjellë një ndryshim të madh për ish-kapitenin e Skënderbeut, Blendi Shkëmbi. 37-vjeçari e ka mbyllur prej një viti futbollin e luajtur dhe tashmë është gati që të nisë profesionin e trajnerit. Edhe pse…

Zyrtare, Shkëmbi merr drejtimin e Lirisë së Prizrenit

Tashmë është zyrtare: Bledi Shkëmbi nis aventurën e parë si trajner kryesor në një klub, pasi ish-kapiteni i Skënderbeut ka marrë drejtimin e Lirisë së Prizrenit në kampionatin e futbollit të Kosovës. Shkëmbi kishte marrë ditët e fundit…

Surpriza e Shkëmbit, trajner në Kosovë

Bledi Shkëmbi është gati të nisë një aventur të re si trajner. Ish-kapiteni i Skënderbeut pritet të marrë drejtimin e Lirisë së Prizrenit në kampionatin e futbollit të Kosovës. Shkëmbi ka marrë një ofertë prej drejtuesve të Lirisë dhe…