Vazhdon “eksodi”, edhe Basriu shkon në Kosovë

Liria e Prizrenit duket se do të kthehet në një miks shqiptarësh nga Kosova e Shqipëria, me një ndarje thuajse përgjysmë.

Trajneri debutues Bledi Shkëmbi duket se kërkon të afrojë sa më shumë lojtarë ga Superiorja apo Kategoria e Parë, të cilët i njeh më mirë se ata që gjen te Liria, ndërkohë që nuk e njeh tregun kosovar.

Për këtë arsye, ish-kapiteni i Skënderbeut ka piketuar edhe mbrojtësin Elton Basriu, mëson “Sport Ekspres”.

Mbrojtësi nga Elbasani ka goxha eksperiencë në Superiore dhe në Kategorinë e Parë, ndërsa në sezonin e fundit ishte titullar te Kamza, duke dhënë një kontribut të madh për ngjitjen në Superiore.

Tani ka ardhur thirrja nga Shkëmbi dhe Basriu do të tentojë aventurën e parë jashtë kampionateve të Shqipërisë.

Më parë, edhe Jetmir Sefa, Endri Vrapi e Artur Magani kanë pranuar ofertën e Lirisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online