Liria nis miqësoret, vjen fitorja e parë për Shkëmbin

Liria e Prizrenit ka luajtur sot miqësoren e parë sezonale, pas disa ditësh stërvitje. Përballë 300-400 spektatorëve, Liria ka mundur 2-0 FK Onix të kategorisë së parë, me golat e Florent Avdylit e Mevlan Zekës.

Në pjesën e parë Shkëmbi hodhi në fushë rezervat dhe të rinjtë, me korçarin Kristi Kote që dhuroi një paraqitje shumë të mirë.

Golat erdhën në pjesën e dytë, kur të dyja palët bënë shumë zëvendësime dhe Liria luajti me titullarët, duke bindur në lojë. Shkëlqeu edhe sulmuesi Artur Magani, afrim i rëndësishëm veror.

Të hënën Liria do të udhëtojë për në Ohër, ku do të vazhdojë fazën përgatitore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online